مجله ايده پرداز

دلايل برتري وايت ليـبل نسبت به بنا كردن تجارت از نقطه اوليه

1396/07/03
با استفاده ازوايت ليبلتوليد كننده محصول نيازي به نگراني در مورد بازاريابي براي فروش محصولاتش ندارد. در اصلوايت ليبلنوعي نمايندگي فروش يك تامين كننده بزرگ محسوب مي شود كه كاربر (مسافر) در سايتي با آدرس، نام و نشان خود آژانس، خريد را انجام مي دهد و منافع فروش خدمات موجود دروايت ليبلبين دو شركت تقسيم مي شود.
مقدمه:
در بيشتر موارد كارفرمايان در زمان راه اندازي كسب و كار جديد به دنبال راه هايي هستند كه انجام دادن همه كارها از طريق پتانسيل هاي موجود در مجموعه صورت گيرد. اين روش در گام هاي اول معمولا به نتيجه مطلوب نمي رسد، به دلايل زير:
1- زماني كه مجموعه قصد دارد انجام تمامي كارها را از صفر تا صد با نيروي انساني خود و بدون توجه به تجربيات هم صنفان خود جلو ببرد، به صورت خودكار اشتباهات ديگران را تكرار خواهد كرد.
2- رفتن مسيري كه قبلا توسط هم صنفان طي شده است ( همراه با تكرار اشتباهات آن ها ) باعث هدر رفتن پتانسيل كاري نيروي انساني مي شود و تكرار اشتباهات و انجام دوباره كارها باعث كم شدن انگيزه نيروي انساني مي گردد.
3- شركت براي يافتن راه حل هاي مناسب براي رسيدن به بيشترين بازده، كه البته قبلا در زمينه يك كسب و كار مشخص تجربه شده اند و موجود هستند، منابع مالي زيادي را هدر خواهد داد.
تمامي موارد فوق و ضررهايي كه يك مجموعه ممكن است در مسير شروع كسب و كار متحمل شود با استفاده از راه حل ساده اي به ناموايت ليبل( White Label ) قابل پيشگيري و يا حل هستند.
توضيحاتي در موردوايت ليبل:
وايت ليبلبه اين معنا است كه مجموعه ارائه دهنده خدمات، يك محصول را از منبع ديگري با پشتيباني كامل خريداري مي كند، سپس نام تجاري و هويت خود را بر روي آن قرار مي دهد و آن را به فروش مي رساند. در اين حالت خريدار فرض مي كند كه در حال خريد محصول شركتي است كه آرم آن را روي محصول مي بيند. توليد كننده محصول در اين روش از تجارت نيز مي تواند به اين صورت سود ببرد كه تمركز خود را بر روي پيدا كردن روش هاي توليد محصول با كمترين هزينه بگذارد.
در ضمن با استفاده ازوايت ليبلتوليد كننده محصول نيازي به نگراني در مورد بازاريابي براي فروش محصولاتش ندارد. در اصلوايت ليبلنوعي نمايندگي فروش يك تامين كننده بزرگ محسوب مي شود كه كاربر (مسافر) در سايتي با آدرس، نام و نشان خود آژانس، خريد را انجام مي دهد و منافع فروش خدمات موجود دروايت ليبلبين دو شركت تقسيم مي شود.
استفاده ازوايت ليبلمختص به صنعت و يا زمينه تجاري خاصي نيست و در هر زمينه اي مي تواند مورد استفاده قرار بگيرد. در ادامه به برخي از مزاياي استفاده ازوايت ليبلبه جاي روش هاي سنتي يا عرضه مستقيم اشاره شده است.
مزاياي استفاده ازوايت ليبل:
1- سريع و آسان بودن تجارت باوايت ليبل:استفاده ازوايت ليبلدر زمان هايي كه در شاخه اي خاص از تجارت يا صنعت، خدمات جديدي ارائه مي شوند، براي ارائه دادن اين چنين خدماتي بسيار سودمند است.
2- رضايت بيشتر مشتريان:با استفاده ازوايت ليبلسرعت روند توليد محصول يا ارائه خدمات ( مثل خدماترزرواسيون آنلاين) به شدت افزايش مي يابد، زيرا طبيعتا نيازي به طي كردن روند مذكور از نقطه صفر نيست. آنچه كه براي مشتريان اهميت دارد سرعت و كيفيت ارائه خدمات است كه با استفاده ازوايت ليبل، مشتريان بسيار راحت تر به خدمات مطلوب خود خواهند رسيد.
3- مقرون به صرفه بودنوايت ليبلاز نظر مالي و زماني:در برخي موارد صاحبين صنايع يا مشاغل از نظر مالي مشكلي با شروع كردن توليد يا ارائه محصول يا خدمتي خاص از نقطه صفر ندارند. اما فاكتور زمان هم امروزه و با پيشرفت روزافزون تكنولوژي اهميت بسيار زيادي پيدا كرده است. بايد در نظر داشت كه ميزان زماني كه يك نفر به طور متوسط براي توليد يا ارائه خدمتي خاص صرف مي كند، با استفاده ازوايت ليبلمي تواند در زمينه هاي ديگر براي مجموعه صرف شود و باعث شكوفايي بيشتر خدمات و يا محصولات گردد.
وايت ليبلو وب سرويس در آژانس هاي مسافرتي:
با توسعه نرم افزارهاي مختلف و همچنين جريانات صنفي در خريد بليط هواپيما و خدمات گردشگري، بازار ايران به شدت داغ شده و فعالين آن در حال تكاپو و پيشبرد برنامه هاي خود هستند. با توجه به اين شرايط تامين كنندگان و توسعه دهندگان نرم افزارها نيز نقش خود را به درستي ايفا نموده اند به طوري كه با ايجاد بستر مناسب نرم افزاري امكان فروش آنلاين را براي آژانس هاي مسافرتي فراهم نموده اند.
وايت ليبليك قالب آماده و ساده اي از يك سايت جستجوگر و رزرواسيون خدمات گردشگري ( مثلرزرواسيون پرواز هاي داخلي) مي باشد كه امكان فروش اينترنتي را به آژانس مسافرتي مي دهد. اين سرويس انعطاف پذيري و قابليت هاي زيادي نداشته و تنها امكان فروش آنلاين را فراهم مي نمايد.
معمولا سرويسوايت ليبلهزينه لايسنس (License) كمتري نسبت به وب سرويس داشته و با توجه به مزاياي ذكر شده گزينه مناسبي براي آژانس هاي مسافرتي مي باشد چرا كه با كمترين هزينه مادي، زماني و انرژي تبديل به يكآژانس مسافرتي آنلاين، OTA ياOnline Travel Agency مي شوند.1396/07/03
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

/why_a_white_label_solution_is_easier_than_building_your_own/Whitelabel1.jpg
در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.