مجله ايده پرداز

نكاتي در مورد نحوه استفاده بهينه از سرويس گوگل ادوردز ( Google AdWords )

1396/08/29
گوگل ادوردز ( Google AdWords ) اين روزها به يكي از سرويس هاي محبوب گوگل تبديل شده است. به خصوص در كشور ما كه تمايل براي گرفتن جواب سريع و لحظه اي و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بيشتر از انجام خدمات اساسي و زمانبر مانندبهينه سازي سئوسايت است. در مقالات قبلي به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه كاركرد آن توضيحاتي داده شده است، در اين مقاله بيشتر سعي شده است به نكاتي اشاره شود كه متقاضيان سرويس ادوردز و بخشبازاريابي آنلاينشركت هاي فناوري اطلاعات از آنها بهره ببرند.
مقدمه:
گوگل ادوردز يك سرويسبازاريابي الكترونيكاست كه توسط شركت گوگل ارائه شده است. با استفاده از اين سرويس، تبليغ‌كنندگان براي راحت تر ديده شدن در صفحه نخست نمايش نتايج جستجو ( SERP ) سرمايه گذاري مي كنند. سيستم كاركرد با ادوردز به صورت مناقصه اي است. مجموعه شما با كمك گرفتن از تجارب و دانش يك تيمبازاريابي الكترونيك، تعدادي محدودي از واژه ها و يا عبارات را انتخاب مي كند و مبلغي را روي هر كدام ازين واژه ها سرمايه گذاري مي كند. در صورت موفقيت شما در رسيدن به بالاي صفحه نخست نتايج جستجو ( كه به فاكتورهاي متعددي نياز دارد ) به هدف خود رسيده ايد.
گوگل ادوردز ( Google AdWords ) اين روزها به يكي از سرويس هاي محبوب گوگل تبديل شده است. به خصوص در كشور ما كه تمايل براي گرفتن جواب سريع و لحظه اي و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بيشتر از انجام خدمات اساسي و زمانبر مانندبهينه سازي سئوسايت است. در مقالات قبلي به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه كاركرد آن توضيحاتي داده شده است، در اين مقاله بيشتر سعي شده است به نكاتي اشاره شود كه متقاضيان سرويس ادوردز و بخشبازاريابي آنلاينشركت هاي فناوري اطلاعات از آنها بهره ببرند.
نحوه نمايش تبليغات:
بخش بازاريابي براي رعايت حقوق مشتريان و ضمنا بالا بردن راندمان كار تبليغات و عملكرد حرفه اي خود، بايد نكات زير را براي نحوه نمايش تبليغات ادوردز در نظر بگيرند:
1- تاريخ نمايش تبليغات:
براي بالا بردن هر چه بيشتر ميزان بازدهي تبليغات، لازم است كه شركت هاي تبليغاتي در نظر داشته باشند كه تاريخ نمايش Ad يا همانتبليغات گوگلدر روزهاي كاري هفته ( غير از جمعه ) تنظيم شوند. در ضمن بسياري از شركت هاي خصوصي در روزهاي پنج شنبه نيز تعطيل هستند. انتخاب روزهاي نمايش تبليغات بايد به صورتي انجام شود كه سرمايه گذاري مشتريان بيهوده تلف نشود ( كليك روي لينك تبليغاتي آن ها و تماس با آن ها در روزهايي صورت گيرد كه فردي در دفتر مشتري براي جوابگويي حاضر باشد. ) همچنين در ايام تعطيلات رسمي سال مثل عيد نوروز نمايش يا عدم نمايش تبليغات ادوردز بايد از قبل با مشتريان هماهنگ شده باشد.
2- زمان نمايش تبليغات:
براي بالا بردن هر چه بيشتر ميزان بازدهي تبليغات، همچنين لازم است كه شركت هاي تبليغاتي در نظر داشته باشند كه زمان نمايش Ad يا همانتبليغات گوگلبر اساس ساعات كاري شركت هاي طرف قراردادتبليغات اينترنتيتنظيم شوند. انتخاب ساعات هماهنگ با ساعات كاري باعث استفاده بهينه از هزينه تبليغات و بالا رفتن بازده آن مي شود و از هدر رفتن هزينه تبليغات جلوگيري مي كند. انتخاب تاريخ و زمان نمايشتبليغات در گوگلادوردز پس از انتخابكمپين تبليغاتيمورد نظر و از قسمت Ad schedule انجام مي شود.
نكته مهم ديگر در انتخاب زمان نمايش تبليغات اين است كه شركت هاي تبليغاتي بايد زمان نمايش تبليغات را بر اساس وقت محلي كشورمان تبديل كنند، زيرا به خاطر محدوديت هايي كه گوگل در حال حاضر براي كشورمان ايجاد كرده است، امكان تنظيم زمان بر اساس وقت محلي ايران وجود ندارد. در ضمن شركت هايتبليغات اينترنتيبايد در نظر داشته باشند كه در زمان ثبت نام در گوگل ادوردز امكان انتخاب محدوده زماني محيا مي باشد و پس از آن تغيير محدوده زماني در ادوردز تنها از طريق مكاتبه با پشتيباني ادوردز گوگل و به سختي و براي يك بار امكان پذير است.
3- نحوه جستجو شدن تبليغات:
سرويس ادوردز به صورت پيش فرض از روش Broad Match، براي جستجو شدن و نمايش داده شدن هرچه بيشتر تبليغات به كاربران استفاده مي كند و تبليغات را به صورت كلي نمايش مي دهد. اين روش به نوعي "انطباق گسترده" عبارات جستجو شده توسط كاربران باكلمات كليديانتخاب شده توسط انجام دهندگان تبليغات آنلاين است و پركاربرترين روش انتخابي بين انجام دهندگان تبليغات آنلاين است.
روش ديگر Phrase Match است كه تا حدي شبيه به روش Broad Match است با اين تفاوت كه كنترل شده تر مي باشد و لازم است كه "انطباق عبارت" صورت گيرد. مثلا اگر عبارت "استخر سرپوشيده" براي تبليغات انتخاب شود، كاربراني كه عبارت "تخفيف استخر سرپوشيده" را جستجو مي كنند تبليغ را خواهند ديد، اما كاربراني كه عبارت " تجهيزات استخر سرپوشيده" را جستجو مي كنند قادر به ديدن تبليغ نخواهند بود.
روش آخر كه كمتر به كار مي رود Exact match يا "تطابق عيني" است كه در آن كاربر تنها در صورتي تبليغ را خواهد ديد كه عين عبارت وكلمات كليديآن را در موتور جستجو تايپ كند و ترتيب وارد كردن كلمات نيز اهميت دارد.
جمع بندي:
ماندن در صدر نتايج جستجو به رقيبان نيز بستگي دارد. زماني گوگل شروع به برداشت از حساب شما مي كند كه كاربران روي لينك يا همان آدرس اينترنتي سايت شما كليك كنند. روش برداشت از حساب شما در ادوردز همان پرداخت به ازاي كليك است ( Pay Per Click ) يا .( PPC ) به فرض شركت شما در زمينهطراحي وبسايتكار مي كند. به فرض شما كلماتطراحي سايتوطراحي وبسايترا در ادوردز انتخاب كرده ايد. اينكلمات كليديبا اين كه از لحاظ ساختار بسيار شبيه هم هستند، اما مي توانند تاثير كاملا مختلفي را در نتيجه گيري شما بگذارند.1396/08/29
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.