مجله ايده پرداز

رزرواسيون آنلاين (Booking) هتل ها و نقش آن ها در خدمات گردشگري

1396/03/29
رزرواسيون آنلاين هتل يك روش محبوب براي رزور اتاق و استفاده كردن از ساير خدمات هتل مي باشد. مسافرين مي توانند از طريق آژانس هاي مسافرتي قيمت ها و خدمات هتل هاي مختلف را مقايسه كنند.
با استفاده از اين روش مسافران مي توانند به وسيله ي كامپيوتر يا تلفن همراه اتاق خود را در هتل مورد نظرشان انتخاب كنند. اطلاعات شخصيِ مسافر (كه شامل اطلاعات مالي از جمله شماره ي حساب بانكي هم مي شود) توسط سرويس هاي آنلاين حفاظت مي شوند. در روش هاي سنتي مسافرين از طريق تماس مستقيم با هتل مورد نظر، يا از طريق تماس با آژانس ها براي رزرو كردن اطاق درخواست مي كردند.
در سال هاي گذشته و با پيشرفت زياد خدمات اينترنتي، رزرواسيون آنلاين هتل ها به جاي روشهاي سنتي مرسوم شده است. به اين ترتيب كه آژانس هاي مسافرتي خدمات و اطلاعات زيادي را براي رزور اتاق در اختيار مسافران مي گذارند. از جمله: عكس هايي از هتل و اتاق ها، تمام اطلاعات لازم از قيمت ها، امكانات موجود در محدوده اطراف هتل و نظرات مسافراني كه قبلاً به آن محل سفر داشته اند. برخي ويژگي هاي رزرو آنلاين هتل ها عبارتند از:
1- بسياري از هتل هاي بزرگ مستقيماً به سيستم رزرو آنلاين خطوط هوايي متصّل هستند. اين سيستم ها كه براي ضبط و دوباره استفاده كردن اطلاعات مربوط به خطوط هوايي ، هتل ها، اجاره ي ماشين در مقصد و ... طراحي شده اند تمامي اطلاعات لازم را در اختيار هزاران آژانس گردشگري در نقاط مختلف دنيا مي گذارند.
2- چندين وب سايت بزرگ وجود دارند كه اطلاعات لازم از هتل ها، امتيازدهي مسافرين به هتل ها و نظرات مسافران (كه تماماَ بروز هستند) را در اختيار آژانس هاي گردشگري مي گذارند.
3- تعداد زيادي از هتل ها از خدمات طراحي وب سايت استفاده كرده اند و وب سايت خودشان را دارند. مزيّت استفاده از وب سايت توسط هتل ها اين است كه مي توانند مستقيم و بدون واسطه با مشتري هاي خود در تماس باشند. با استفاده از اين روش مشتري مي تواند تحت ضوابط هتل مورد نظر درخواست خود را لغو كند و در اغلب موارد نيازي به گذاشتن بيعانه هم نيست.
امروزه مشتريان مثل هميشه به دنبال خدمات با كيفيت بالا و قيمت مناسب هستند. با اين تفاوت كه سرعت جستجوي خدمات وآسان بودن دسترسي به آن ها هم اهميت بسيار بيشتري نسبت به گذشته پيدا كرده است. با توجه به تقاضاي روزافزون براي خدمات گردشگري و رقابت بالا بين آژانس هاي گردشگري و هتل ها براي جذب مشتري، استفاده از خدمات آنلاين رزرواسيون اهميت خود را بيش از پيش نشان مي دهد.
براي رسيدن به اين هدف يكي از مهم ترين موارد داشتن وب سايتي است كه در حد خدمات ارائه شده توسط شما باشد. طراحي وب سايت مناسب مي تواند كمك مهمي به رونق گرفتن هر كسب و كاري داشته باشد. و همان گونه كه با داشتن يك سايت مناسب مشتريان جذب شما مي شوند ممكن است در صورت نداشتن وب سايتي بروز مشتريان خود را از دست بدهيد ( حتي اگر خدمات شما داراي كيفيت بالا باشند! )
طراحي وب سايت گردشگريِ هتل ها و آژانس هاي مسافرتي بايد بر اساس نياز هاي روز مشتريان شما (شناخت شما از مشتري) و توانايي شما در برآورده كردن آن ها صورت بگيرد. همچنين اگر با وجود داشتن وب سايت آمار و ارقام نشان مي دهد كه در حال از دست دادن مشتريانتان هستيد احتياج به بازنگري در طراحي وب سايت خود را داريد.
خدمات سئو كه همان بهينه سازي وب سايت براي راحت تر ديده شدن در موتور هاي جستجوگر گراست، از جمله خدماتي هستند كه در بازاريابي آنلاين از آن استفاده مي شود.
1396/03/29
تهيه شده توسط تيم تحريريه ايده پرداز

آخرين مقاله ها

جايگاه اپليكيشن هاي موبايل در انجام كارهاي روزمره و كاربرد ديگر آن
1396/03/27
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.