مجله ايده پرداز

گرايش كاربران اينترنت به گوشي هاي همراه و كنار گذاشته شدن تدريجي رايانه هاي شخصي

1396/03/31
در 10 سال گذشته و با ظهور نسل هاي جديد گوشي هاي هوشمند همراه و تبلت ها ، نقش آن ها از برقراري مكالمات فراتر رفته و به تدريج در حال گرفتن جاي رايانه هاي شخصي و لپ تاپ ها براي انجام كارهاي آنلاين هستند. اين امر، لزومطراحي سايتريسپانسيورا تاييد مي كند.
سايت شركت اِستَت كانتر ( شركتي كه تحقيقاتي را در زمينه ي نحوه ي استفاده از اينترنت، روي 2.5 ميليون وب سايت انجام مي دهد ) در اوايل پاييز سال 2016 اعلام كرد در بازه زماني يك سال، 51.3 درصد از وب سايت ها از روي تلفن هاي همراه مشاهده شده اند.
اين اولين بار است كه استفاده از اينترنت به وسيله ي گوشي از رايانه هاي شخصي ( دسكتاپ ) و لپ تاپ ها سبقت گرفته است. اين آمار در بازه زماني 7 سال گرفته شده است و نشان مي دهد كه در پاييز سال 2010 ميزان مشاهده وب سايت ها با گوشي هاي همراه كمتر از 5 درصد بوده است. اين عدد در پاييز 2013 به كمتر از 25 درصد رسيده است.
در آخرين آمار استت كانتر كه همان طور كه گفته شد مربوط به پاييز 2016 است، 46.5 درصد مشاهدات وب سايت ها با گوشي هاي همراه هوشمند انجام شده و 4.8 درصد اين آمار هم مربوط به تبلت هاست. البته اين آمار در كشورهايي مثل ايالات متحده و انگلستان بيشتر به سمت استفاده از رايانه هاي شخصي است. امّا در كشور پر جمعيتي مثل هندوستان 75 درصد مشاهدات وب سايت ها با موبايل انجام مي شود.
در كشور ما نيز آمار استفاده از تلفن همراه به جاي رايانه رو به افزايش است. بر اساس گزارش خبرگزاري مهر و به نقل از وزارت ارتباطات، بيش از 33 ميليون كاربر ايراني از اينترنت موبايل استفاده مي كنند. اين آمار از سال 86 تا انتهاي سال 95 گرفته شده است و رشد استفاده از اينترنت با تلفن همراه را به خوبي نشان مي دهد.
به طور كلي رفتار كاربران آنلاين از سال 2007 به شكل قابل توجهي تغيير كرده است. اين اتفاق از زماني رخ داد كه شركت اپل ( درهمان سال ) اولين آيفون خود را روانه بازار كرد كه به موج ارائه گوشي هاي مشابه منجر شد. نسل هوشمند گوشي هاي همراه، گشت‌زني كاربران در اينترنت را بسيار آسان‌تر كرده است.
اين تحول باعث شده سازندگان رايانه‌ هاي شخصي و ديگر شركت‌هاي فناوري اطلاعات ( مثل مايكروسافت ) كه تجارت آنها به فروش دسكتاپ و لپ‌تاپ وابسته است به نگراني بيفتند. آمار سقوط ميزان فروش محصولات اين شركت ها، نشان دهنده اين موضوع است كه موبايل ها تبديل به مهم ترين و شايد تنها رايانه شخصي افراد شده اند. آمار فروش رايانه هاي شخصي هم تاييد كننده ي علّت ديگر اين نگراني مي باشد. اين آمار بيانگر طولاني ترين بازه زماني سقوط ميزان فروش است، كه در نوع خود بي سابقه است: يعني سقوط ميزان فروش در حدود 2 سال متوالي!
با توجه به آمار گسترده استفاده از گوشي هاي همراه در سال هاي اخير، بسياري از شركت ها و سازمان ها برايبهينه سازي سئووبسايت خود در طراحي آن بازنگري كرده اند. به اين معنا كه بيشتر شركت ها، ارزشِ داشتن سايتريسپانسيورا درافزايش رنكوبسايت درك و روي آن سرمايه گذاري كرده اند. تعداد شركت ها و برندهايي كه در كنار داشتن وبسايت، تمايل به طراحي وتوليد اپليكيشن موبايلاختصاصي خود را نيز دارند، روز به روز در حال افزايش است.1396/03/31
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.