مجله ايده پرداز

آشنايي با هواپيمايي ماهان، وب سرويس آن و سيستم اكسل ايرو ( Accel Aero )

1396/05/20
شركت هواپيمايي ماهان در سال 1371 در شهر كرمان تاسيس شد و نام آن بر گرفته از شهر ماهان است كه در 35 كيلومتري شهر كرمان قرار دارد. اين شركت كه در ابتدا با 2 فروند هواپيما كار خود را آغاز كرد، اكنون از نظر تعداد ناوگان هوايي با داشتن 67 هواپيما، بزرگترين شركت هواپيمايي ايران به حساب مي آيد.
تكيه بر شعاري زيبا
هواپيمايي ماهان از زمان تاسيس همواره حركت رو به جلو داشته است و با تكيه به شعار خود " The Spirit of Excellence " كه معناي آن داشتن روحيه خدمات بي نقص و با كيفيت است، تلاش كرده است با وجود تمام محدوديت ها از لحاظ ايمني، فناوري و خدمات دهي در نقطه اي قابل قبول باشد و به همين دليل است كه اين شركت هواپيمايي مورد اطمينان بسياري از مسافران و به دنبال آنها آژانس هاي هواپيمايي است.
از جمله خدمات و فناوري هايي كه هواپيمايي ماهان در آنها پيشتاز بوده است مي توان به باشگاه مشتريان وفادار هوايي " Miles & More " ، اولين ايرلاين ارائه كنندهوب سرويس رزرواسيون پرواز،طـراحـي سـايـت رزرواسـيـون آنـلايـن پـرواز مـاهانو سيستم صدور آنلاين كارت پرواز، اشاره كرد.
شروع فشار ها
از سال 2008 ميلادي فشار هاي گوناگون بين المللي بر هواپيمايي ماهان آغاز شد كه به دفعات شاهد ورود و خروج اين ايرلاين در فهرست سياه اروپا بوديم و همچنين در سال 2011 آمريكا نيز هواپيمايي ماهان را در فهرست تحريم خود قرار داد و ماهان مجبور به لغو برخي از مسير هاي پروازي و همكاري هاي خود شد. يكي از اين همكاري ها، امكانرزرو پرواز هاي ماهانتوسط آژانس هاي هواپيمايي بوسيلهسـيستم رزرواسيون گابريلبوده است. سيستمي كه اغلب شركت هاي هواپيمايي داخلي ايران بر روي آن حضور دارند و هنوز هم اين سيستم مرجع اصليرزرو بليط هاي پرواز داخليدر دفاتر خدمات مسافرتي است.
با قطع اين همكاري هواپيمايي ماهان توانست با شركت Information Systems Associate ) ISA) وارد قرارداد شود و ازسيستم رزرواسيونآنها با نام اكسل ايرو ( Accel Aero ) بهره مند شود. اينسيستمرزرو پرواز هاي ماهانرا در آژانس هاي مسافرتي ايران انتشار و آموزش داد.
آشنايي با شركت Information Systems Associates )ISA ) وسيستم رزرواسيوناكسل ايرو
شركت ISA از سال 2005 ميلادي وارد صنعت فناوري هاي مسافربري و گردشگري شد و خدمات گوناگوني را در اين زمينه به طيف گسترده اي از شركت هاي اين صنعت ارائه مي دهد. دفتر مركزي اين شركت در شهر شارجه واقع در كشور امارات قرار دارد و دفتر تحقيق و توسعه آن در كلمبو، پايتخت كشور سري لانكا واقع شده است. شركت ISA تا بحال چندين جوايز ارزشمند به دليل خدمات و نو آوري هاي خود در صنعت هوايي بدست آورده و مورد اعتماد ايرلاين هاي كم هزينه ( Low Cost ) و كوچك و چارتري است.
به منظور سرويس دهي به همين بخش از بازار، شركت ISA با همكاري و مشورت هاي هواپيمايي اير عربيا ( Air Arabia )،سيستم فروش بليطاكسل ايرو را توليد و طراحي كرد و با در نظر گرفتن بسياري از مسائل ايرلاين ها ي كوچك، توانست سيستمي ، منطبق بر نياز هاي آنها را ارائه دهد. هواپيمايي ماهان نيز با بررسي شركت هاي گوناگون، سر انجام تصميم همكاري با شركت ISA را قطعي كرد و تا به امروز سيستم اكسل ايرو در آژانس هاي هواپيمايي به منظوررزرو پرواز هاي ماهاناستفاده مي شود.
از مزيت هاي جابه جا شدن بهسيستم رزرواسيوناكسل ايرو براي آژانس هاي هوايي، مي توان به برخي موارد ذيل اشاره كرد :
  • انجام رزرو ها در بستر كاملا آنلاين
  • رزرو در محيطي گرافيكي و ساده
  • عدم نياز به كد ها و دستورات پيچيده رزرو پرواز
  • عدم نياز به بستر هاي گوناگون سخت افزاري و نرم افزاري مانند VPN
  • محاسبه خودكار و لحظه اي هزينه ها مانند جزائم ابطال بليط
  • امكان ارائهوب سرويس رزرواسيون پروازبرايطـراحي سـايت آژانـس هاي هـواپيمايي
  • افزايش سرعت و دقت در ارائه خدمات
البته در ابتدا جديد بودنسيستم رزرواسيون، نياز به آموزش دهي به آژانس هاي هوايي، دو سيستمي شدن رزرو پرواز هاي داخلي و برخي از اين گونه موارد، مسائلي را براي هواپيمايي ماهان و دفاتر خدمات مسافرتي ايجاد كرد اما به زودي اين موضوعات حل شد.
وب سرويس هواپيمايي ماهان
همان گونه كه اشاره شد، پرواز هاي ماهان در ميان مسافران و به طبع آژانس هاي هواپيمايي، پر طرفدار است و رشد پديده رزرو پرواز ها به صورت آنلاين، لزوم امكانرزرو آنـلايـن پـرواز هاي ماهان، اهميت فراواني يافت. شركت ماهان كه اين نياز بازار را پيش بيني كرده بود، اولين ايرلاين داخلي بود كه به سرعتوب سرويس پروازخود را در بستر سيستم اكسل ايرو آماده كرد و در اختيار شركت هاي رزرو خدمات گردشگري مانند Iati و آژانس هاي هوايي مطرح مانند الي گشت و دلتـابان، قرار داد و تا بحال موفقيت بسيار خوبي در فروش آنلاين پرواز هاي خود بدست آورده است.
آژانس هاي هواپيمايي مي توانند با برقراري تماس با واحد ارائهوب سـرويـس هواپيمايي ماهان، اقدامات لازم را جهت تهيهوب سـرويـس رزرو پـروازآغاز نمايند و نسبت بهطـراحـي سـايـت رزرواسـيـون پـروازخود اقدام كنند.1396/05/20
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

طراحي و پياده سازي موتور هاي رزرواسيون ( XML )
طراحي و پياده سازي موتور هاي رزرواسيون ( XML )
ايجاد بستر و پايگاه هاي ارتباط دو طرفه لحظه اي با كارگزاران بين المللي خدمات گردشگري به منظور توليد سيستم هاي اختصاصيرزرواسيون آنلاين
طراحي سايـت اختصاصي
طراحي سايتاختصاصي
توليد، طراحي و پياده سازي وب سايت هاي جذاب ويژه دفاتر خدمات گردشگري با هدف ارائه خدمات با در نظر گرفتن عواملي مهم مانند سازگاري با موبايل و تبلت ها، بهينه سازي در موتور هاي جستجو ( SEO - سئو ) و امكان به روز رساني لحظه اي محتواي سايت شامل پكيج ها، نرخ هتل ها، اطلاعات از مقاصد، پيشنهاد هاي ويژه و...
خدمات بهينه سازي در موتور هاي جستجو
خدمات بهينه سازي در موتور هاي جستجو
مشاوره و پياده سازي بستر هاي ارتقاي رتبه وب سايت مشتريان در موتور هاي جستجو با استفاده از عوامل ساختاري سايت، به روز رساني اطلاعات، اخذ مجوز هاي لازم و تبليغات
در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.