مجله ايده پرداز

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي

1397/04/27
گرچه برخي از پيشنهاداتي كه در اين جا ذكر مي شود به ظاهر ساده به نظر ميرسند اما همين نكات ساده به شدت مورد بي توجهي قرار مي گيرند . تا آنجا كه هزينه تبليغات و بازاريابي بدون هدف به آژانس هاي گردشگري تحميل مي شود كه دليل آن عدم توجه به همين نكات است. ازسويي خواندن اين مطالب خود نمي تواند تضمين كننده اين باشد كه صاحبان آژانس هاي گردشگري بتوانند فروش خود را ارتقا بخشند بلكه عمل به نكات كليدي متضمن آن خواهد بود.
نكاتي كه در ادامه مي آيد نكاتي هستند كه براي فروش و بازاريابي دفاتر گردشگري مفيد خواهد بود. اميدواريم با مطالعه اين نكات بتوانيد فروش سازمان خودتان را بهبود ببخشيد.
1- برنامه بازاريابي داشته باشيد ، اين برنامه بايد مدون و اصولي باشد . برنامه بازاريابي، برنامه اي جامع و كامل است كه همراه با پيش بيني مالي هر يك از پروژه ها باشد. مي خواهيد كتابچه راهنماي سفر چاپ كنيد؟ هزينه هايش را در برنامه كامل و در قسمت پروژه چاپ كتابچه بياوريد .اگر خودتان در اين مورد تخصص نداريد از متخصص اين كار كمك بگيريد. فراموش نكنيد بازاريابي هدفمند و در مقياس كم بهتر از بازاريابي در مقياس زياد اما با برگشت هزينه بازاريابي ناچيز است. براي هر كاري به متخصص آن كار رجوع كنيد و به آنها اطمينان بدهيد كه همكاري شما ادامه دار خواهد بود . آنها بهترين پيشنهاد ها را به شما خواهند كرد.
2- بروشور هاي خود را پر از اعداد و ارقام قيمت تور ها نكنيد. بهتر است به جاي اين كار چند صفحه را با عكس هاي زيبا و فرصت هاي عكاسي در فصل خاص پر كنيد . مشتريان بيشتر جذب عكس هاي زيبا مي شوند و اعداد و ارقام هاي ريز و درشت نشان دهنده مزيت شما نسبت به همكارانتان نيستند.
3- قسمت IT سازمان خود را به كار بگيريد. امروزه هيچ سازماني نمي تواند بدون كمك قسمت IT كاري را پيش ببرد. اين قسمت را فعال نگه داريد . آنها ميبايست روزهاي تعطيل هم به توليد و بارگذاري محتوا ادامه دهند.
4- از محبوبيت و اعتبار اينفلوئنسر هاي گردشگر( كساني كه در اينستاگرام خاطرات سفرهاي خود را با عكس و متن به اشتراك مي گذارند و مخاطبان زيادي دارند) استفاده كنيد . اين روش يكي از كارآمد ترين روش هاي بازاريابي است. آنها را به كار بگيريد تا مشتري هاي خوبي را معرفي كنند. اگر اين كار را نكنيد موسسات ديگر اين كار را انجام خواهند داد.
5- فروش هاي از دست رفته خود را بررسي كنيد كشف علل از دست دادن فروش به مشتريان شايد بسيار متنوع باشد به هر حال آنها را اصلاح كنيد. گاهي فروش هاي از دست رفته قسمت زيادي از فعاليت هاي شما را شامل مي شوند كه انرژي شما را مي گيرند. براي بررسي اين فروش ها از خود مشتريان نظر بخواهيد.
6- به مشتريان زمان بدهيد تا فكر كنند و تصميم بگيرند اما آنها را به حال خود نگذاريد .براي آنها كارت پستال بفرستيد، كارت پستال با عكس هايي از مناظر مقاصدي كه براي آنها جالب است.
7- از مشتريان خود بخواهيد در توليد محتوايي كه در شبكه هاي مجازي و فضاهاي آنلاين قرار مي دهيد، شريك باشند ، نظر بدهند و حتي آنها را اصلاح كنند. در مورد فرهنگ مكانهاي ديدني كشورهاي مختلف و غيره بخواهيد خاطراتشان را براي شما بفرستند و آنها را در وب سايت خود قرار دهيد ، اين مي تواند خود يك مسابقه باشد كه مخاطبان را ترغيب مي كند.
8- محتواي گوناكون را به صورت مستمر توليد كنيد . همه مشتريان و مخاطبان شما بايد هر روز از فعاليتهاي صفحات آنلاين شما مطلع باشند. پس با توليد محتوا آنها را درگير با فعاليت هاي خود كنيد.درگيركردن مرحله حساسي است بايد به دقت اين كار را انجام دهيد.البته در اين مورد بعدا مفصل صحبت خواهيم كرد.
9- در بين مردم نفوذ كنيد ، چه مشتريان فعلي خودتان و چه مشتريان بالقوه اي كه مي شناسيد را تحت نظر بگيريد از سليقه آنها كه دائما در حال تغيير است مطلع بشويد. درك سليقه مردم به شما اين امكان را مي دهد كه برنامه بازاريابي خود را بسيار راحت تر اجرا كنيد و به احتمال قوي ROI بالايي را خواهيد داشت.1397/04/27
تهيه شده توسط تيم تحريريهايـده پـرداز

محصولات و خدمات پيشنهادي ايده پرداز

در ادامه بخوانید...

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.