مجله ايده پرداز

جايگاه اپليكيـشن هاي موبايل در فعاليت هاي گردشگري و لزوم ترويج بازاريابي الكترونيـك

1396/03/21
اَپ هاي گردشگري روز به روز در حال توسعه مي باشند و مورد نظر كاربران قرار گرفته اند. سرمايه گذاري و بازاريابي در اين زمينه بسيار ضروري و سودمند است.
گرايشات به اپليكيشن هاي موبايل در سال هاي اخير:
اپ هاي گردشگري بين ساير اپ هاي موبايل بيشترين رشد را در ميزان استفاده دارند. يك كاربر در هر ماه به طور ميانگين بيش از 2 ساعت از اپ هاي گردشگري استفاده مي كند. جالب است بدانيد با اين كه ميزان زماني كه ما آنلاين هستيم رو به افزايش است تعداد اپ هاي استفاده شده از اواخر سال 2012 تقريبا يك عدد ثابت مانده است (حدود 27 اپ.) گزارش شده كه در مدت چهار سال ميزان استفاده از اپليكيشن هاي موبايل 77 درصد افزايش داشته است. ميزان استفاده ي خانم ها هم از نظر تعداد اپ ها و هم ساعت هاي استفاده از آنها بيشتر از آقايان است. افراد نوجوان و جوان هم حدود دو برابر بيشتر از افراد مسن وقت خود را با استفاده از اپ ها مي گذرانند.
گرايشات جديد در اپ هاي گردشگري به سه دسته تقسيم مي شود:
دسته ي اول شامل نظرات افراد و امتيازات داده شده ي آنها به مكان هايي است كه به آنها سفر كرده اند كه براي افرادي كه قصد سفر به آنجا را دارند اهميت زيادي دارد. 80 درصد افرادي كه قصد سفر دارند نظرات بروزتر را ترجيح مي دهند و 76 درصد افرادي كه مسافرت مي كنند تجربيات خود را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك ميگذارند.
دسته ي دوم شامل مقايسات بين قيمت ها و كيفيت خدمات دهندگان مقصد مي باشد. بدون در نظر گرفتن بودجه مسافر، اپ هايي كه توانايي بيشتر در مقايسه قيمت ها و توانايي راضي كردن مشتريان را دارند بسيار موفق ترند. اين كه مشتري بداند با قيمت مناسب، بهترين خدمات را انتخاب كرده است بسيار اهميت دارد.
دسته ي سوم شامل بومي سازي اپ هاي گردشگري است. به اين معني كه پيشنهاداتي به مسافران بر اساس خواسته ها و اولويت هاي آنها براي انتخاب مقصد اعلام مي شود. مسافران، امروزه و در آينده اپ هايي را ترجيح مي دهند كه هر سه مورد را شامل شوند و اپ هايي كه صرفاً يك مورد را پوشش مي دهند به فراموشي سپرده مي شوند.
لزوم استفاده از جلوه هاي تصويري در تبليغات:
استفاده از كليپ هاي واقعيت مجازي و قرار دادن اين كليپ ها در يوتيوب يا ساير شبكه هاي مجازي تصويرگرا بسيار بيشتر از قرار دادن عكس و توضيحات از سرويس هاي خدماتي شما مشتري را جلب مي كند. شعار شما بايد اين باشد: قبل از ورود، امتحان كنيد!
چرا اپليكيشن گردشگري؟
اَپ هاي گردشگري روز به روز در حال توسعه مي باشند و مورد نظر كاربران قرار گرفته اند. سرمايه گذاري و بازاريابي در اين زمينه بسيار ضروري و سودمند است. در سال هاي اخير بازاريابي اپ هاي گردشگري به يكي از مهم ترين و اصلي ترين شاخه هاي بازاريابي اپ هاي موبايل تبديل شده است. اپ هاي گردشگري رزور هتل هاي لوكس و يا با سطح هاي پايين تر و طرح ريزي يك سفر رويايي با جزييات را با گوشيتان براي شما امكان پذير مي كنند. در اين زمينه تكنيك هاي گوناگوني وجود دارد كه روز به روز در حال تغيير و گسترش مي باشند. سرمايه گذاري در اين بحث با توجه به تقاضاي بالاي گردشگري در دنيا امري ضروري است. كار مهمي كه بازاريابان تخصصي گردشگري مي توانند انجام دهند آناليز حجم بالاي اطلاعات آنلاين همزمان با سرعت تغيير آن هاست، كه امروزه به مدلي از تشخيص رفتار هاي مسافران تبديل شده است. آژانس ها با دريافت اين آناليز ها مي توانند بسيار موفق تر باشند.
1396/03/21
تهيه شده توسط تيم تحريريه ايـده پـرداز

آخرين مقاله ها

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.