كـلمات كـليدي و كاربرد هاي آن در ديـجيتال ماركتينگ

كلمات كليديمهم ترين عنصر جستجوگرها براي هر موتور جستجو هستند. انتخابكلمات كليديمناسب براي بهينه سازي،اولين و مهم ترين گام براي كمپين موفق در جستجوگرها است. اگر در اين مرحله اول موفق نباشيد، كه ابتداي جاده پيش رو است و بسيار پر از دست انداز، به احتمال زياد شما فقط زمان و پول خود را از دست داده ايد.

صفحات فرود ( Landing Pages ) و نكات ضروري آنها

اگرطراحي صفحات فرودبه خوبي انجام شده باشد، تا حد زيادي مي تواندتبليغات اينترنتيرا براي PPC و يا كمپين هاي بازاريابي ايميل شما بهبود بخشد. به جاي هدايت بازديد كننده از اين منابع به وب سايت عمومي ( كه زمان زيادي براي پيدا كردن آنچه كه دنبال مي كنند صرف مي شود ) شما مي توانيد آنها را به يك صفحه فرود خاص طراحي شده هدايت كنيد كه آنها را دقيقا به همان مسير كه مي خواهند مي برد.

ضرورت ساخت وب سايت ها به صورت ريسپانسيـو

به گفته گوگل سايتهايي كه براي موبايل مناسب هستند، درجستجو هاي انجام شده در موبايل بالاتر قرار ميگيرد. اين بدان معني است كه داشتن سايتريسپانسيوشما را در كنار سايتهاي مخصوص موبايل نيز قرار مي دهد. اگر شما سايت مناسب تلفن همراه نداشته باشيد، 61 ٪ از بازديد كنندگان را كه براي پيدا كردن يك سايت كه به راحتي قابل خواندن باشد، به گوگل باز مي گردانيد. طبق آمار پياده سازيطراحي سايتريسپانسيوبازديد شما را بيش از 400 درصد در ماه افزايش خواهد داد. كه اين موضوع دربهينه سازي سئوشما نقش بسياري دارد.

نكات اصلي در توليد محتواي بهينه سئو و ضرورت رعايت آنها

اگر شما در حال توليد محتوا به صورت تصادفي مي باشيد، به اميد اينكه تاثيري بر روي رتبه سئو سايت شما را خواهد داشت ، وقت آن است كه با خواندن مطالب زير استراتژي مناسب را جهت كسب بهترين نتيجه از زمان و زحمت خود داشته باشيد. در درجه اول اگر شما در تلاش براي راه اندازي فروش محصول هستيد، تمركز اصلي شما بايد روي صفحات محصولات جذاب و آموزنده باشد كه براي جستجو تحتبهينه سازي سئوواقع مي شوند.

نقش هشتگ در بازاريابي الكترونيـك و جذب مشتري در شبكه هاي اجـتماعي

استفاده از هشتگهاي مناسب يكي از تكنيك هاي مفيد براي جذب مشتري با كمكبازاريابي الكترونيك، و يك راه ساده يبازاريابي در شبكه هاي اجتماعياست. استفاده ي مناسب و به موقع از هشتگ ها فرصت بسيار خوبي را در اختيار سازمان ها و شركت ها قرار داده است. بااستفاده از هشتگمناسب به راحتي به پست هاي مربوط به كارتان وارد مي شويد. همچنين نيازي نيست كه تمامي مطالب ارسال شده از همه ي صفحاتي را كه دنبال مي كنيد بخوانيد، تا مطلب مورد نظرتان را ببينيد. كافيست كه هشتگ مورد نظرتان را جستجو كنيد.

ده روش و نكته كليدي براي پيشرفت برندتان در اينستاگرام

تبليغات در اينستاگراماين روزها به يكي از رايج ترين مدل هايتبليغات در شبكه هاي اجتماعيتبديل شده است. براي ايجادكمپين تبليغاتيموفق وافزايش فالوورهايتان مي توانيد طبق نكات ساده و مهم زير عمل كنيد.اسپانسر اينستاگرامهم از روش هاي نسبتاً جديد تبليغات آنلاين مي باشد.

چند نكته درباره ي تبليغ در شبكه اجتماعي توييتر

توييت هايي كه به گرايشات روز جامعه اشاره مي كنند بسيار موفق تر هستند. افكار خود را سانسور نكنيد و در صورت مشاهده ي كامنت هاي منفي مايوس نشويد. افراد مشهور جامعه مي توانند برگ برنده ي شما باشند. لطفاً ربات نباشيد! توييت هاي شما بايد قسمت انساني برندتان را با گرمي يا استفاده از طنز به مخاطب نشان دهد.

جايگاه اپليكيـشن هاي موبايل در فعاليت هاي گردشگري و لزوم ترويج بازاريـابي الكترونيـك

تـوليد اپليكيشن گردشگريبحثي است كه روز به روز در حال توسعه مي باشد. با توجه به تقاضاي بالاي بازار جهاني براي خدمات گردشگري، سرمايه گذاري و اقدام بهبازاريابي آنلايندر اين زمينه بسيار ضروري و سودمند است.

iOS 11 : يك قدم خيلي بزرگ براي آيفون (iPhone)، جهشي نامحدود براي آي پد (iPad)

نسخه ي جديد iOS بيشتر از قبل با كاربر در ارتباط است. طراحي نرم افزاري آن كارايي دستگاه ها را بالاتر مي برد و از نظر طراحي ظاهر صفحات هم در دستگاه خود تفاوت را مي بينيد.

مطالبي درباره ي آپديت جديد ويندوز (Windows 10 Creators Update)

آپديت جديد ويندوز 10 شامل اضافه شدن قابليت 3 بعدي، توسعه ي بازي ها، تغييرات در مرورگر اينترنت، بالا رفتن سطح امنيتي ويندوز و ... است.

7 نكته درباره شـبكه نمايش تـبليـغات گوگل (Google Display Network)

شبكه نمايش گوگلسرويسي است كه با استفاده از جمع آوري اطلاعات منابع وبسايت ها،اپليكيشن هاي موبايل، ويديو ها و وبلاگ هاي مختلف،كلمات كليديو خدمات ديگري را به كاربران ارائه مي دهد.

تبليـغات در اينستاگرام، انواع روش ها و مزاياي بهره گيري از آن

طي آمار بسياري از منابع تحقيقاتي در زمينه گسترش شبكه هاي اجتماعي، بطور تقريبي 55% افراد بين 18 تا 29 ساله در آمريكا و اروپا عضو اينستاگرام مي باشند. اين رقم در كشور ما ايران و به خصوص در شهر هاي بزرگ اگر بيشتر از اين نباشد، قطعا همين حدود ها است و اين يعني نسلي تاثير گذار در جامعه امروز و فردا، دنيا را از قاب اين شبكه اجتماعي محبوب نظاره گر هستند.

Whitelabel يا برچسب سفيد چيست و استفاده از وايـت ليبل چه مزايايي دارد؟

به حالتي در تجارت گفته مي شود كه شما يك محصول يا خدماتي را دريافت مي كنيد كه نام تجاري / آرم خود را از محصول نهايي حذف، و با استفاده از نام تجاري درخواست شده توسط خريدار جايگزين مي كنيد. امروزه اين روش بسيار پرطرفدار بوده و بسياري از شركتهاي بزرگ از آن استفاده مي كنند. بعضي از شركتها در ايران و سراسر جهان هستند كه به صورتوايت ليبلاز محصولات شركت ديگر استفاده مي كنند، و حتي از شركت اصلي سود بيشتري در بازار به دست مي آورند.

اتوماسيـون هاي اداري مزاياي استفاده از آنها در تمام كسب و كار ها

اتوماسيون اداريسال ها است كه در سازمان ها و ادارات پر جمعيت مورد استفاده قرار مي گيرد و در ايران نيز اغلب سازمان ها و شركت هاي دولتي مجهز به اين نوع سيستم ها هستند.

جايگاه اپـليكيشن هاي موبايل در انجام كارهاي روزمره و كاربردهاي ديگر آن

سرعت طراحي اپليكيشن ها و همچنينتوليد اپليكيشن موبايلدر چند سال گذشته بسيار بيشتر از قبل شده است. روز به روز گروه ها و اصناف بيشتري برايتوليد اپليكيشن موبايلتخصّصي كار خود تقاضا دارند. طراحي اپ موبايل با توجه به نياز انسان به سرويس هاي گوناگون در زمينه هاي مختلفي انجام مي شود، از اپ هاي رايج مثل بازي ها گرفته تا طراحي اپليكيشن اختصاصي براي فروش برندها يا ايجاد ارتباط با سازمان ها.

كاربرد پرداخت به ازاي كليك (PPC) در بازاريابي اينترنتـي و مزاياي اين نوع از تبليغات اينترنتـي

پرداخت به ازاي كليك نوعي از تبليغات درطراحي وب سايتها و ياطراحي اپليكيشن موبايلاست كه داراي اثرگذاريِ بالا در جذب مخاطب در زمان كم است. سرعت ارائه كردن اين سرويس از خدمات سئو (بهينه سازي براي موتورهاي جستجوگر) كمتر است و كار كردن با آن راحت است.

ويژگي هاي وب سايت گردشگري خوب براي جذب مخاطب

براي ساخت يك وب سايت گردشگري ابتدا بايد در نظر داشت كه نيازهاي هر مجموعه با نوع و تعداد مشتريان آنها رابطه مستقيم دارد. وب سايت هاي گردشگري كه در جذب مخاطب و مشتري موفق هستند به صورت اتفاقي اين موفقيت را كسب نكرده اند.

رزرواسيـون آنـلاين (Booking) هتل ها و نقش آن ها در خدمات گردشـگري

رزرواسيون آنلاينهتل يك روش محبوب براي رزور اتاق و استفاده كردن از ساير خدمات هتل مي باشد. مسافرين مي توانند از طريق آژانس هاي مسافرتي قيمت ها و خدمات هتل هاي مختلف را با هم مقايسه كنند.

سيستم مديريت محتوا (CMS) و نقش آن درطراحي وب سايتها

مديريت محتوا نقش زيادي در تجارت امروز دارد و پايه و اساس وبلاگ نويسي، انتشار اخبار، توضيحات محصولات و … در وب سايت است. برايافزايش رنكوب سايت، نياز اصلي داشتن يك سيستم جامع مديريت محتوا است. همچنين استفاده از تجارب طراحان حرفه اي برايطراحي وب سايتريسپانسيوضروريست.

گرايش كاربران اينترنت به گوشي هاي همراه و كنار گذاشته شدن تدريجي رايانه هاي شخصي

در 10 سال گذشته و با ظهور نسل هاي جديد گوشي هاي هوشمند همراه و تبلت ها ، نقش آن ها از برقراري مكالمات فراتر رفته و به تدريج در حال گرفتن جاي رايانه هاي شخصي و لپ تاپ ها براي انجام كارهاي آنلاين هستند. اين امر، لزومطراحي سايتريسپانسيورا تاييد مي كند.

وب سرويـس هاي پرواز چگونه كار مي كنند و آشنايي با مراحل راه اندازي آنها

امروزه مسافران جهت تهيه بليط هاي پروازهاي خود عمدتا از سايت هاي گردشگري استفاده مي كنند. مراجعات حضوري جهت خريد بليط به سرعت رو به كاهش مي باشد. از اين رو مجموعه هاي گردشگري جهت ارائه چنين خدماتي نيازمند به يكوب سرويس پروازهستند كه در ادامه شما را بيشتر با آنها آشنا مي كنيم.

توضيحاتي درباره وب سرويـس ها و نحوه استفاده از آنها در زمينه گردشگري

به طور خلاصه مفهوم وب سرويـس يك سري از استاندارد هاست براي اين كه اپليكيشن ها بتوانند تحت شبكه با هم ارتباط برقرار كنند. منظور از شبكه مي تواند اينترنت، شبكه ي داخلي يك شركت و يا شبكه ي داخلي يك ارگان كه به سرور داده هاي آن متصل است باشد.

آشنايي با سيستم هاي رزرواسـيون پرواز هاي داخلي و تاريخچه آنها

ايرلاين هاي فعال در كشور ايران ( به استثناي هواپيمايي ماهان ) تمامي فرايند هاي مديريت مسافران و رزرو هاي خود را بر روي بستررزرواسيون گابريل ( Gabriel Reservation System )مستقر كرده اند.

درباره ي شركت GTA وخدمات ارائه شده ي اين شركت در زمينه ي گردشگري

شركت Gullivers Travel Associates) GTA) در سال 1975 در لندن تاسيس شد. GTA در زمينه يرزرواسيون آنلاينهتل ها براي مسافرت و گردشگري از شركت هاي پيشتاز و عمده در دنياست. خدمات اين شركت بر اساس منابع غني و بروز آنلاين آن ارائه مي شوند و همچنين امكان انتخاب قيمت هاي مناسب را در اختيار مشتري مي گذارد.

آشنايي با شركت ياتـي و راهنمايي در خصوص وب سرويـس پرواز يـاتي

ياتييك شركت تركيه اي مي باشد كه با ارائه راهكارهاي آنلاين در خصوص ارائه خدمات كارگزارهاي خدمات مسافرتي و شركتهاي هواپيمايي و ... به شركتهاي گردشگري، در اين صنعت از سال 2010 فعاليت مي كند. در ايران محبوب ترين خدمات اين شركت ارائهوب سرويس پروازمي باشد.

آشنايي با گروه هتل بدز ( Hotelbeds ) و بررسي روند موفقيت اين شركت در زمينه گردشگري

شركت هتل بدز ( Hotelbeds ) در سال 2001 در اسپانيا فعاليت خود را آغاز نمود. اين شركت ليست عظيمي از هتل هاي فعال در سراسر جهان را در اختيار دارد. هتل بدز با استفاده ازوب سرويس هاي گردشگري، خدماترزرواسيون آنلاينهتل و ... را ارائه مي كند.

درباره Lots Of Hotels و خدمات ارائه شده اين شركت در زمينه گردشگري

شركت Lots of Hotels (به طور مخفف LOH) در سال 2002 به طور همزمان در دوبي و لندن شروع به كار كرد. اين شركت تبليغاتي قطبي مهم در صنعت گردشگري است. اين مجموعه در زمينهرزرواسيون آنلاينهتل ها فعاليت مي كند.

نحوه تاثيرگذاري اينستاگرام بر روي شكل مسافرت ها در طي سال هاي اخير

اگر به دنبال سفر كردن به معناي واقعي آن هستيد، پيشنهاد مي شود صرفا به عكس هاي شيك ديگران در اينستاگرام براي انتخاب مقصد اكتفا نكنيد. شما قبل از سفر احتياج به اطلاعات كافي از منطقه جغرافيايي مورد نظرتان داريد و همچنين اين كه آيا آن منطقه امكانات مورد نظر شما را در اختيار دارد يا نه. وبسايت هاي گردشگري كه به همين منظور طراحي شده اند اطلاعات مفيدي را در اختيار شما مي گذارند...

درباره شركت خدمات گردشگري اكس پديا (Expedia) و خدمات ارائه شده اين شركت

شركت Expedia مجموعه بزرگي است كه در اواخر دهه 90 ميلادي در آمريكا تاسيس شد. اين مجموعه در زمينه گردشگري فعاليت مي كند. اين مجموعه بيش از 200 سايترزرواسيون آنلاينرا در 75 كشور دنيا مي گرداند. تعداد پرسنل مجموعه 20000 نفر در نقاط مختلف دنيا مي باشد. Expedia با بيش از 500 ايرلاين مختلف در جهان قرارداد دارد و شامل زيرمجموعه هاي مهمي مي باشد.

آشنايي با شركت و وب سـرويس پرواز ميستي فلاي (Mystifly)

شركت ميستي فلاي ارائه دهنده خدمات هوايي است كه پروازهاي بيش از 900 شركت هواپيمايي را به صورترزرواسيون آنلاينو فروش ارائه مي كند و برنده جايزه بيشترين فروش آنلاين پرواز در سال 2015 مي باشد.

آشنايي با بيمه سامان و خدمات ارائه شده اين شركت در زمينه گردشگري (بيمه مسافرتي)

شركت بيمه سامان اواخر سال 1383 به منظور ارائه خدمات بيمه هاي بازرگاني، به عنوان ششمين عضو گروه مالي سامان فعاليت خود را آغاز كرد. از جمله محصولات بيمه سامان بيمه نامه مسافرتي مي باشد.وب سرويس بيمه سامان (يكي از قوي ترينوب سرويس هاي گردشگري) امكان استفاده از خدماترزرواسيون آنلاينبيمه را در سايت هاي خدمات گردشگري فراهم كرده است كه باعث سهولت و كيفيت بالايطراحي سايتهاي گردشگري مي شود.

وب سرويس هاي هتل و خدمات ارائه شده توسط آن ها

هتلي كه شما براي اقامت در زمان تعطيلات يا يك سفر كاري انتخاب مي كنيد، براي مدتي در حكم خانه دوم شماست. بنابراين براي انتخاب اين مكان احتياج به تحقيق داريد. وب سرويس هاي هتل به شما اين امكان را مي دهند كه از طريق وب سايت هاي گردشگري و يااپليكيشن هاي موبايلگردشگري، به راحتي بهترين گزينه را به عنوان محل اقامت اتنخاب كنيد.

در زمان بستن قرارداد با يك شركت فناوري اطلاعات (IT) چه مواردي را بايد در نظر گرفت؟

اگر براي سفارش محصول نرم افزاري و يا انجام خدمات آنلاين به دنبال يك شركت فناوري اطلاعات (IT) هستيد به اعتبار آن شركت، قيمت محصولات، نحوه پشتيباني و تعهد شركت IT در قبال خدماتش توجه داشته باشيد.

آشنايي با شركت آمـادئوس و راهنمايي در خصوص وب ســــرويــس پـــرواز

وب ســرويـس پرواز آمـــادئوس بزرگترين و شناخته شده ترين گزينه و راه حل در خصوص ارائه و فروش پروازهاي بين المللي با قيمت مناسب به صورت B2B و B2C مي باشد. از مزاياي آن مي توان به قابليت فروش پروازها بر روي استاك هاي شركتهاي هواپيمايي خود، و همچنين فروش پروازهاي SOTO نام برد.

آشنايي با سيستمهاي توزيع جهاني يا (GDS : Global Distribution System)

GDS ها با سامانه هاي هايرزرواسيون آنلاينمتفاوت هستند. مشتريان شركتهاي GDS، مجموعه هاي گردشگري هستند كه خدمات مورد نظرشان را هم به صورت آنلاين و هم آفلاين از كارگزارهاي متعدد و سيستمهاي رزرو گوناگون دريافت مي كنند. GDS ها با اتصال مستقيم به كارگزارها اين امكان را براي مجموعه هاي گردشگري فراهم مي كنند تا كليه خدمات مورد نظرشان را از يك منبع دريافت كنند.

توضيحاتي درباره بات گوگل و نحوه عملكرد آن در طبقه بندي مطالب وب

ربات هاي وب برنامه هايي هستند كه به صورتي نوشته شده اند، كه اتوماتيك در فضاي وب گردش كنند. موتورهاي جستجوگر از جمله گوگل از اين ربات ها براي جمع آوري مطالب و طبقه بندي محتواي سايت هاي اينترنتي استفاده مي كنند. ربات هاي وب را با نام هايي مثل سرگردان ( Wanderer )، خزنده ( Crawler ) و عنكبوت ( Spider ) هم مي شناسند. بات ها (ربات ها) بعد از ديدن كلمات لينك شده در ميان مطالب يك سايت از صفحه اي به صفحه ديگر جابجا مي شوند.

درباره سرويس گوگل ادوردز (Google AdWords) و اين شكل از تبـليغات در گوگل

گوگل ادوردز ( Google AdWords ) يك سرويسبازاريابي الكترونيكاست كه توسط شركت گوگل توسعه يافته است. با استفاده از اين سرويس، تبليغ‌كنندگان براي راحت تر ديده شدن ( به خصوص در صفحه نخست نمايش نتايج جستجوها ) سرمايه گذاري مي كنند. شركت گوگل براي اين نوع از تبليغات آنلاين از كاربران هزينه‌اي را دريافت مي كند. گوگل ادوردز سرويس تبليغاتي اصلي گوگل و تبليغات منبع درآمد اصلي اين شركت است.

موتورهاي جستجوي محبوب و ميزان استفاده از آن ها

موتور جستجوي وب، نرم افزاريست كه به منظور جستجو در وب براي بدست‌آوردن اطلاعات درخواست شده، به كار مي رود. نتايج پيدا شده در صفحه‌اي با عنوان صفحه نتايج جستجو ( Search Engine Results Page يا SERP ) نمايش داده مي‌شوند. موتورهاي جستجو با استفاده ازكلمات كليديوارد شده به جستجوي مطالب مي پردازند. نسل اول موتورهاي جستجو از سال 1993 ميلادي به وجود آمدند.

درباره حمل و نقل ريلي رجاء و نحوه عملكرد وب سـرويس رزرو آنلاين بليط اين شركت

در وب سرويس هاي رزرو بليط درخواستهاي اوليه شامل مواردي چون مبدا، مقصد، تاريخ حركت، تاريخ برگشت و ... مي باشد و واكنش هاي اوليه از كارگزار شامل قطارهاي موجود نسبت به درخواست اعلام شده است. ( لازم به ذكر است نحوه نمايش اطلاعات توسط تيم برنامه نويس اجرا كننده وب سرويس ساخته مي شود و كارگزار اطلاعات را صرفا به صورت كد ارسال مي كند. )

استفاده از وب سـرويس هاي گردشگري در رزرواسيون بليط اتوبوس هاي بين شهري

وب سرويس ها و به خصوص انواع مختلفوب سرويس هاي گردشگريدر سال هاي اخير نقش بسزايي را در سرعت انجام كارها بر عهده دارند. شركت هاي زيادي با بهره گرفتن از وب سرويس هاي مناسب كيفيت خدمت رساني خود را بالا برده اند. با استفاده از روش هاي نوينرزرواسيون آنلاينو صدور بليط، بسياري از تماس هاي خسته كننده براي پيگيري خريد و همچنين رفت و آمدهاي مكرر جهت صدور يا دريافت بليط حذف شده اند.

كاربرد و مزاياي استفاده از بك-لـينك ( Backlinks ) در بهينه سـازي سئو و افزايـش رنك

نحوه تاثيرگذاريبك لينكدر سئو طي سال هاي اخير تغييراتي داشته است. در گذشته كيفيت وبسايت ميزبانبك لينكاهميت چنداني در رتبه بندي سايت ها نداشت. اما امروزه گوگل با ارائه كردن الگوريتم پنگوئن ( Penguin Algorithm ) معادلات قديمي را به كلي تغيير داده است. كيفيت سايت ميزبانِبك لينكبراي گوگل اهميت دارد.

پنج دليل براي ضرورت استفاده از موبايل اپليكيشن ها براي كسب و كار هاي مختلف

هر زمان كه در يك سازمان يا كسب و كار خاص احتياج به بهينه سازي است، طراحي وتوليد اپليكيشن موبايلمناسب مي تواند گره گشا باشد.تجربه نشان داده است كه در يك سازمان تجاري، بهترين اپليكيشن ها براي انجام كارهاي جديد يا باز كردن شاخه هاي جديد طراحي نشده اند.

عوامل موثر بر رنك ( رتبه بندي ) وبسايت ( Page Rank ) به وسيله بهيـنه سازي سئو

بالا بردن رتبه سايت از طريقبهينه سازي سئوفرآيندي زمانبر است. خدمات سئو به صورت كلي به دو دسته تقسيم مي شوند: فرآيندهايي كه درون وبسايت انجام مي شوند و فرآيندهايي كه خارج از وبسايت انجام مي شوند. هدف از انجام مراحلبهينه سازي سئوصرفا رسيدن به صفحه نخست نتايج جستجوي گوگل ( SERP ) نيست ، بلكه هدف اصلي سئو ماندن يك وبسايت در صدر ليست نتايج جستجو، براي مدت زمان طولاني مي باشد.

فايل نقشه سايت ( Sitemap ) چيست و تا چه اندازه در بهيـنه سازي سئو نقش دارد؟

در بحثبهينه سازي سئو، استفاده ازكلمات كليديو ايجاد محتواي مناسب يكي از مهم ترين قدم ها براي راه يافتن به صفحات اول موتورهاي جستجو است. اگر در طراحي يك سايت فايل نقشه آن از قلم افتاده باشد، اين امكان وجود دارد كه همه صفحات سايت توسط بات موتورهاي جستجو خوانده نشود و حتي با داشتن يك محتواي قوي در صفحات مختلف ممكن استافزايش رنكمطلوب و صعود به صفحات اول موتورهاي جستجو اتفاق نيفتد.

ربات اينترنت چيست و ربات هاي خوب و بد چگونه تقسيم بندي مي شوند؟

بات ها به طور كلي 60 درصد ترافيك اينترنت را در اختيار دارند، به اين معني كه بيشتر مشاهدات وبسايت ها به جاي انسان ها توسط آن ها صورت مي گيرد . از بات هاي مفيد مي توان به بات هاي جستجوگر ( خزنده ) موتورهاي جستجو اشاره كرد.

چكاپ سئو سايت ( SEO Site Check-up ) و مزاياي استفاده از اين روش در افـزايش رنك

سايت هاي چكاپ سئو با بهره گيري از ابزار گوناگون مربوط به سئو، بخش هاي مختلف وبسايت ها را به صورت آنلاين بررسي مي كنند. سپس گزارش جامعي را ارائه مي دهند. اين گزارش شامل موارد مختلفي است، كه برايافزايش رنكنياز به تعويض يا تغيير دارند. با خواندن اين گزارش، ديد وسيعي را از نحوه نگرش موتورهاي جستجوگر نسبت بهطراحي سايتخود به دست مي آوريد. خواندن اين گزارش ها، صرفا اطلاعاتي از وضعيت كلي رتبه بندي را به كاربر نشان ميدهد. اما برايافزايش رنكاين گزارش ها نياز به تفسير توسط تيم سئو دارند.

فايل robots.txt و نقش آن در دسترسي بات موتورهاي جستجو به محتواي سايت

بات هاي جستجوگر وب مثل بات گوگل، محتواي سايت ها را بررسي مي كنند و سايت را بر اساس محتوا وكلمات كليدياستفاده شده در آن طبقه بندي مي كنند. فايل robots.txt براي مشخص كردن ميزان دسترسي بات ها به مطالب سايت درطراحي سايتمورد استفاده قرار مي گيرد. robots.txt در بحثبهينه سازي سئواهيت خود را نشان مي دهد.

نقش و تاثيرات فناوري اطلاعات در بخش هاي گوناگون يك آژانس هواپيمايي

يكي از نقش هاي اساسي فناوري اطلاعات، افزايش بهره وري است. اطلاعات و منابع آنها همواره نقش كليدي در خدمات رساني و به ويژه در ارائه خدمات مسافرتي دارد. خدماتي كه به دليل اهميت فوق العاده سه فاكتور دقت، سرعت و كيفيت بايستي همواره با به روز ترين فناوري ها همگام باشد.

تفاوت بازديد هاي ارگانيك ( Organic Traffic ) و بازديد هاي پرداختي ( Paid Traffic ) وبسايت ها

هرگونه سمت دادن كاربران اينترنت براي مشاهده يك وبسايت، كه به وسيلهتبليغات متني،تبليغات بنريو ... انجام مي شود، جز بازديدهاي پرداختي ( Paid Traffic ) طبقه بندي مي شود. به حالت عكس اين گونه از بازديد ها، بازديد هاي ارگانيك يا بازديد هاي طبيعي و معمول ( Organic Traffic ) گفته مي شود.

HTML و نحوه تاثيرگذاري استفاده صحيح از تگ ها در رتبه بندي سايت

كنسرسيوم جهاني وب، زبان نشانه گذاري ابرمتن ( HTML ) را به عنوان استانداردي براي نشانه‌گذاري مستندات ابرمتني براي عرضه در وب، تدوين كرده‌ است. HTML5 پنجمين نسخه تجديد نظر شده استاندارد HTML است كه در سال 2014 ارائه شد و اكنون در حال استفاده شدن است.

آشنايي با هواپيمايي ماهان، وب سرويس آن و سيستم اكسل ايرو ( Accel Aero )

شركت هواپيمايي ماهان در سال 1371 در شهر كرمان تاسيس شد و نام آن بر گرفته از شهر ماهان است كه در 35 كيلومتري شهر كرمان قرار دارد. اين شركت كه در ابتدا با 2 فروند هواپيما كار خود را آغاز كرد، اكنون از نظر تعداد ناوگان هوايي با داشتن 67 هواپيما، بزرگترين شركت هواپيمايي ايران به حساب مي آيد.

نرم افزارهاي يكپارچه ( Integrated Softwares ) و مزاياي استفاده از آن ها

نرم افزار يكپارچه( Integrated Software ) مجوعه اي از نرم افزار ها، با قابليت هاي مختلف است، كه به انجام امور در زمينه هاي مختلف كمك مي كند. يك مثال آشنا از نرم افزارهاي يكپارچه Microsoft Office است كه در اكثر دفاتر و ادارات از برنامه هاي مختلف آن مثل Word، Excel و Outlook استفاده مي شود.

انواع SSL و شرايط اخذ آن ها براي پيشبرد كسب و كار اينترنتي

لايه سوكت ‌هاي امن ( SSL ( Secure Socket Layer، راه حلي جهت برقراري ارتباطات ايمن ميان يك سرويس‌دهنده و يك سرويس‌گيرنده است. در زمانطراحي سايتيا ثبت دامنه بهترين گزينه ممكن استفاده از پروتكل HTTPS مي باشد. داشتن دامنه اي امن و محافظت شده از جمله فاكتورهاي مفيد برايبهينه سازي سئووبسايت ها است.

عناصر ضروري در طراحي وب سايـت هاي گردشگري موفق

در هنگام طـراحـي سـايـت آژانـس هاي هـواپيمايي بايد نهايت سليقه را به كار برد و محتواي سايت نيز بايد برگرفته ازكلمات كليديو مربوط به زمينه فعاليت سايت باشد. اما رعايت اصول سئو در طراحي هم جز مهمي از روندطراحي سايتاست.بهينه سازي سئوسايت ها در افزايش رتبه سايت و كمك به راحت تر ديده شدن وبسايت گردشگري در صفحات نخست موتورهاي جستجوگر كمك قابل توجهي مي كند.

وب سرويس هاي پرواز چگونه كار مي كنند و اجزاي آنها چيست؟

وب سرويس ها در سال هاي اخير در ارائه خدمات گردشگري نقش بسيار پر رنگي را داشته اند. اين فناوري به ارائه دهندگان خدمات گردشگري امكان معرفي و فروش لحظه اي خدمات خود را مي دهد. از اين رو شركت هاي هواپيمايي سريعا از وب سرويس ها استقبال كردند تا از ويژگي هاي فروش لحظه اي بليط هاي هواپيمايي و ارائه اين سرويس به وبسايت هاي فروش بليط و سايت آژانس هاي هواپيمايي بهره مند شوند.

نكات لازم در زمان طـراحي سايت هاي گردشگري ويژه هتل ها

با وجود بالا رفتن ميزان مسافرت ها و به طور همزمان، افزايش ميزان استفاده از خدمات آنلاين، برخي از صاحبان هتل ها، هنوز به اهميت داشتن وبسايتي موفق كه از قابليت هايرزرواسيون آنلاينو ارائه ساير خدمات آنلاين بهره مي برد، غافل هستند. داشتن وبسايتي كه از طراحي اصولي بهره مي برد، مي تواند نقشي اساسي را در رونق كسب و كار هتل ها بازي كند.

به معناي واقعي به كاربران توجه كنيد، سئو خود به دنبال آن مي آيد

اولين فلسفه گوگل يك جمله ساده است، " تمركزتان بر روي كاربر باشد، بقيه موارد بطور طبيعي درست مي شوند ". اما اغلب شركت هايطراحي سايتو متخصصينبهينه سازي سئو، اين قانون طلايي را ناديده مي گيرند و درطراحي وبسايتها، تمام تمركز خود را بر روي بات هاي جستجو گر و جا دادن تعداد بيشماري كلمه كليدي، قرار مي دهند.

15 دليل براي نياز داشتن كسب و كار شما به يك وبسايت قوي

ممكن است با خود فكر كنيد بعيد است كه كسب‌ وكار شما بتواند در دنياي اينترنت موفقيت چشمگيري را كسب كند، يا اينكه راه‌اندازي وطراحي سايتبه لحاظ قيمت، براي شما توجيه منطقي ندارد. يا حتي ممكن است از آنجايي كه تسلط كافي به كامپيوتر نداريد علاقه اي هم به داشتن وب سايت نداريد. اگر با دلايلي كه گفته شد، يا هر دليل ديگري تاكنون از راه‌اندازي وب‌سايت سرباز زده‌ايد، اكنون بهترين فرصت است كه مجدد به اين امر فكر كنيد؛ چرا كه به شما اطمينان خاطر مي‌دهيمطراحي سايت، كسب‌ و‌ كار شما را متحول خواهد كرد.

5 ويژگي اساسي و لازم براي طـراحي سايت آژانس هاي مسافرتي

درطراحي سايتهاي آژانس هاي گردشگري بخش جستجو كه معمولا شامل مقاصد تورها مي باشد از اساسي ترين فاكتورهاي موفقيت سايت مي باشد. در ضمن در صورت وجود ضعف در اين قسمت سايت، ميزان موفقيت مجموعه گردشگري پايين خواهد آمد. منظور از فيلترهاي جستجو، قرار گرفتن گزينه هاي مختلف در قسمت جستجوي سايت است كه انتخاب را براي مخاطب راحت تر مي نمايند.

10 نكته كليدي براي رشد كسب و كار اينترنتي جديد شما

آمارها نشان از رشد روزافزون كسب و كارهاي اينترنتي نوپا دارد و اين بدان معني است كه اكنون بهترين زمان براي شروع يك كسب كار اينترنتي است، كه مي تواند از طريقطراحي وب سايت، طراحي اپليكيشن و ... باشد. اگر در حال شروع يك بيزنس اينترنتي هستيد، مطمئن شويد كه عناصر زير را در كسب و كار خود رعايت مي كنيد.

معايب استفاده از سايت ساز هاي رايگان و آماده مانند Wordpress

بدون شك Wordpress ابزاري تاثير گذار درطراحي سايتميليون ها كسب و كار كوچك در سراسر جهان است. اين سايت ساز آماده با داشتن صد ها پلاگين يا ابزار افزودني به طراحان وب آماتور و يا شركت هاي بدون دانش فني، كمك مي كند تا در زمان اندكي و به صورت محدود، وب سايت اينترنتي خود را راه اندازي نمايند. با وجود داشتن چندين مزيت، نمي توان از عيب هاي Wordpress و بطور كلي سايت ساز هاي آماده چشم پوشي كرد. اين عيب ها در كشور ايران به دليل محدوديت استفاده از برخي از پلاگين ها، بيشتر نيز به چشم مي خورد.

7 مورد اساسي براي طراحي موفق سايت هاي گوناگون

درطراحي سايتمانند هر كار ديگري، داشتن شالوده اي قوي براي ادامه كار ضروري است. سايت هايي كه از طراحي مناسب و حرفه اي بهره مي برند به مراتب در بحث سئو موفق تر هستند و شانس صعود اين گونه سايت ها به صفحات نخست موتورهاي جستجو با اعمال فرايندبهينه سازي سئوبيشتر است.

10 نكته سئو براي توليد كنندگان محتواي وب سايت ها

محتوا و سئو هر دو قطعاتي از پازل هستند كه باعث تكميل آن مي شوند. برخي باور دارند كه مي توان بدون سئو و تنها با توليد محتواي مناسب نيز عملكرد خوبي داشت، اما اين مساله غير ممكن است و تنها با در نظر داشتن هر دوي آنها، كسب رتبه خوب در موتورهاي جستجو ممكن مي باشد.

تقسيم بندي اپـليكيشن هاي موبايل بر اساس انواع ساختار و عملكرد آن ها

با توجه به آمار جهاني كه نشان دهنده استفاده بيشتر از گوشي هاي همراه هوشمند نسبت به دسكتاپ ها و لپ تاپ ها مي باشد، جهت پيشرفت در هر زمينه و تجارتي،طراحي سايتريسپانسيوو هماهنگ با اپليكيشن موبايل آن سايت از جمله مهم ترين عوامل پيشرفت آن كسب و كار است. براي مثال در زمينه گردشگري آمار ها نشان دهنده افزايش كم سابقه ميزان مسافرت ها و همزمان افزايش استفاده كاربران از اپليكيشن هاي گردشگري است. در نتيجه هر آژانس مسافرتي كه قصد موفق شدن در زمينه كاري خود و سبقت گرفتن از رقيبان را دارد...

10 نكته براي انتخاب شركت سئو مناسب كسب و كار شما

زمان انتخاب يك شركت سئو تداخل و حجم اطلاعات در اين خصوص، باعث سردرگمي در انتخاب شركت مناسب براي شما مي شود. از آنجايي كه كسب و كار شما ركن مهم شركت شما است، شما نمي توانيد كه اين امر حيـــاتي (سئو) را به هر شركتي بسپاريد. همانطور كه حتما تا كنون متوجه شده ايد در زمينه سئو زمان به ضرر شما در حال حركت مي باشد. به ازاي هر روزي كه شما با بهينه سازي سايت خود درگير هستيد، در حال از دست دادن درآمد و عقب رفتن نسبت به رقباي خود هستيد.

دلايل برتري وايت ليـبل نسبت به بنا كردن تجارت از نقطه اوليه

با استفاده ازوايت ليبلتوليد كننده محصول نيازي به نگراني در مورد بازاريابي براي فروش محصولاتش ندارد. در اصلوايت ليبلنوعي نمايندگي فروش يك تامين كننده بزرگ محسوب مي شود كه كاربر (مسافر) در سايتي با آدرس، نام و نشان خود آژانس، خريد را انجام مي دهد و منافع فروش خدمات موجود دروايت ليبلبين دو شركت تقسيم مي شود.

مواردي كه آژانس هاي مسافرتي/هتل ها براي موفقيت به آنها نياز دارند

طراحي سايتريسپانسيوكه بر روي گوشي هاي موبايل به آساني و به صورت كامل مشاهده شود، جز اصلي ترين موارد در طراحي اين گونه وبسايت ها است. همچنين درطراحي سايتآژانس هاي گردشگري لازم است كه مطالب سايت با شبكه هاي اجتماعي و اپ موبايل آژانس ( در صورتي كهطراحي اپليكيشن موبايلهم صورت گرفته باشد ) يكپارچه يا Integrated باشند.

5 مورد جديد براي بهبود رتبه و سئو وبسايت شما

آيا در حال نهايي كردنطراحي وبسايتخود هستيد؟ اگر چنين است قبل از راه اندازي نهايي اين مقاله را نيز مطالعه فرماييد.

سئو داخلي و سئو خارجي وبسايت چيست و شامل چه قسمت هايي مي شوند؟

سئو به طور كلي به دو دسته تقسيم مي شود: سئو داخلي و سئو خارجي. سئو خارجي بيش از 70% و سئو داخلي نزديك به 30% فاكتور هاي سئو و بهينه سازي سايت را در بر مي گيرند.

مقايسه بين سيستم هاي عامل اندرويد و iOS به همراه معايب و مزاياي هر كدام

سيستم عامل موبايل نوعي سيستم ‌عامل است كه مخصوص دستگاه هاي قابل حمل از جمله تبلت، تلفن هوشمند و ... مي‌باشد و كنترل اين نوع دستگاه ها را بر عهده دارد. طراحياپليكيشن هاي موبايلانجام شده با كمك سيستم عامل موبايل باعث اجراياپليكيشن هاي موبايلمي شود.

آشنايي با سيستمهاي Whitelabel و Distributed Network در سامانه هاي رزرواسـيون آنلاين

سيستم هاي رزروي كه به صورت Distributed Network پياده سازي شده اند شباهت هاي زيادي با سامانه هايوايت ليبلدارند. در اين مقاله شما را با تفاوت هاي اساسي اين دو آشنا مي كنيم كه از آنها مطلع نيستيد.

دسته بندي تورهاي گردشگري و توضيحاتي در مورد تور هاي ورودي( Incoming )

آژانس هاي مسافرتي بايد قبل از ورود مسافران نسبت به احتياجات و درخواست هاي آن ها پيش بيني هاي لازم را انجام دهند. همچنين اگر مسافران در ايام خاصي از سال مثل ماه مبارك رمضان قصد ورود به كشور را دارند بايد قبل از ورود نسبت به قوانين داخلي كشور به خوبي توجيه شده باشند.

لزوم وارد كردن اطلاعات كافي در بخش دانشنامه گردشگري در وبسايت آژانس هاي مسافرتي

درطراحي سايتآژانس هاي گردشگري و طراحياپليكيشن آژانس مسافرتيوجود دانشنامه گردشگري جز مهم ترين اركان مي باشد. اين بخش شامل اطلاعات مناسب و به روزي است كه به گردشگر كمك مي كند كه ديد وسيع تري از سفر و مقصد خود پيدا كند.

تعريف، وظايف و انواع آژانس هاي گردشگري در ايران و زمينه هاي فعاليت آن ها در گردشگري

مسافران معمولا با گزينه هاي زيادي از انواع رزرو آنلاين وسيله حمل و نقل،رزرواسيون آنلاينهتل، مقاصد و جاذبه ها روبرو هستند. آن ها مي توانند با جستجو در اينترنت و يا با استفاده ازوب سرويس هاي گردشگرياطلاعات مورد نياز را جمع آوري كنند و يا از خدمات آژانس هاي مسافرتي استفاده كنند.

طراحي متريال و تاثير آن روي طراحي و ساخت اپليكيشن ها و سايت ها

سه اصل نور، سطح و حركت، كليدهاي فهميدن روش حركت اشيا و در ارتباط بودن اشيا در فضا هستند. نورپردازي واقعي شكاف ها را مشخص مي كند و فضاها را تقسيم مي كند. همچنين قسمت هايي را كه حركت مي كنند به ما نشان مي دهد. درتوليد اپليكيشن موبايلاين موارد رعايت مي شوند. گوگل نيز درطراحي اپليكيشن موبايلاز آنها استفاده كرده است.

نكاتي در مورد نحوه استفاده بهينه از سرويس گوگل ادوردز ( Google AdWords )

گوگل ادوردز ( Google AdWords ) اين روزها به يكي از سرويس هاي محبوب گوگل تبديل شده است. به خصوص در كشور ما كه تمايل براي گرفتن جواب سريع و لحظه اي و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بيشتر از انجام خدمات اساسي و زمانبر مانندبهينه سازي سئوسايت است. در مقالات قبلي به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه كاركرد آن توضيحاتي داده شده است، در اين مقاله بيشتر سعي شده است به نكاتي اشاره شود كه متقاضيان سرويس ادوردز و بخشبازاريابي آنلاينشركت هاي فناوري اطلاعات از آنها بهره ببرند.

دفتر Paperless ( بي نياز از كاغذ ) چيست و ضرورت هاي اجراي آن

با به روز شدن نرم افزار هاي اداري، گسترده شدن خدمات اينترنتي و رواج پيدا كردن انواع اپليكيشن هاي كاربردي موبايل، ايده حركت به سمت بي نيازي كامل از كاغذ، چند سالي است در تمام سازمان ها، اداره ها و دفاتر به صورت جدي دنبال مي شود.

نكاتي در زمينه سئو كه بايستي در سال 2018 آنها را رعايت كرد

بهينه سازي موتور جستجو (SEO)، باعث افزايش تعداد و كيفيت ترافيك وب سايت شما از طريق نتايج موتور هاي جستجو مي شود. بهينه سازي موتورهاي جستجو هر روزه تغيير مي كند و اغلب، به روز رساني گوگل آن را غير قابل پيش بيني مي سازد.نكته اي كه همواره بايد بدانيد اين است كه گوگل و ديگر موتورهاي جستجو هر سال پيشرفت مي كنند و الگوهاي جديد را براي پاسخگويي به نيازهاي كاربران مي سازند.

گسترش دستياران ديجيتال و نقش پر رنگ آنها در عرصه فناوري آينده و نحوه جستجوي مردم

امروزه اكثر مردم زندگي بسيار سختي را سپري مي¬كنند و ممكن نيست هميشه زمان وتواناي براي استفاده از موبايل يا سيستم خود را داشته باشند، مثلا ممكن است شما در حال رانندگي باشيد اما بخواهيد براي كسي متني را ارسال كنيد يا شايد به دنبال رزرو يك هتل باشيد اما در حال تعمير وسايل خانه باشيد و دستهاي شما درگير باشند.

تفاوت ارسال ايميل هاي تبليغاتي با استفاده از ميلر ها و ايميل هاي شخصي

يكي از اشتباهات رايجبازاريابي الكترونيك، ارسال ايميل هاي تبليغاتي انبوه با استفاده از سرويس هاي ايميل شخصي از جمله gmail و Yahoo Mail است. در اين مقاله به طور خلاصه با تفاوت آنها آشنا خواهيم شد.

تفاوت وب سايت هاي دايناميك با وب سايت هاي استاتيك

شايد تا به حال اصطلاح وب سايت هاي استاتيك يا دايناميك را شنيده باشيد . بسياري از وب سايت هايي كه در اينترنت وجود دارد ممكن است استاتيك ودايناميك باشد.در اين مقاله قصد دارم درباره ي وب سايت هاي استاتيك و وب سايت هاي دايناميك و مزايا ومعايب آن ها وتفاوت بين آن ها صحبت كنيم.

آموزش HTML: مفاهيم ابتدايي و آشنايي با زبان طراحي وب

امروز قصد داريم در اين مقاله شما را با html و يك سري از تگ هاي كاربردي html تعريف class و id در html آشنا كنيم.

نكاتي كه يك طراح هنگام طراحي و توسعه وب سايت بايد در نظر بگيرد

همانند عبارت «زيبايي در چشم بيننده است»،طراحي وب سايتموثر، توسط كاربران وب سايت و نه صاحبان وب سايت قضاوت مي شود. عوامل متعددي وجود دارد كه قابليت استفاده از يك وبسايت را تحت تاثير قرار مي دهند.شايد اين سوال برايتان پيش بيايد چه چيزي باعث طراحي وب خوب مي شود؟ دراين مقاله ما قصد داريم شما را با 15 اصل كه باعث مي شود وبسايت شما زيبا و در عين حال آسان براي استفاده، جذاب و موثر باشد، آشنا كنيم.

Bitcoin چيست؟ اين واحد پولي چگونه كار مي كند و اثرات آن چه بوده است.

بيت كوين ( Bitcoin ) يك واحد پولي ديجيتال و يك فرايند پرداخت آنلاين جهاني است. بيت كوين ( Bitcoin ) اولين واحد پولي غير متمركز جهان است كه اين ويژگي را به دليل عدم نياز به يك سازمان مركزي كنترل كننده، بدست آورده است. ساير ارز هاي جهاني اغلب توسط بانك هاي مركزي و يا ساختار هاي خصوصي، كنترل و هدايت مي شوند اما اين ارز ديجيتالي اصطلاحا عمومي ( Public ) و به صورت شبكه هاي شخصي تو در تو ( Peer to Peer ) هدايت مي شود.

گوگل آناليتكس چيست و چرا به آن احتياج داريم؟

آيا تا به حال عبارت گوگل آناليتيك را شنيده¬ايد؟ آيا شما هم صاحب يك وب سايت هستيد و مي خواهيد بدانيد كه روزانه چقدر بازديد دارد يا كساني كه وارد سايت شما مي شوند،چطوري بين اين همه سايت شما را پيدا كرده¬اند يا اصلا مخاطب شما چه كساني هستندي يا كدام صفحات سايت شما بيشتر مورد علاقه و بازديد مخاطب ها بوده؟ امروز تصميم گرفتم در اين مقاله شما را با راهي مناسب براي آناليز سايتتان آشنا كنم. مهم نيست وب سايت شما وردپرس،php، ASP و… باشد، استفاده از گوگل آناليتيك براي انواع زبانهايطراحي سايت، امكانپذير است

ساعت هاي هوشمند چيست و چه كاربردي دارند؟

Smartwatch يك دستگاه هوشمند است. كه اين بسته نرم افزاري شامل يك سيستم كامپيوتري و صفحه نمايش كه متصل به دستبند هستند مي باشد. مدل هاي اوليه اين سيستم مي توانستد وظايف اساسي مانند محاسبات، زمان بندي ديجيتال، ترجمه ها و بازي را انجام دهند همچنين آن ها قادر به اجراي بسياري از برنامه هاي تلفن با استفاده از يك سيستم عامل تلفن همراه و اتصال بلوتوث هستند.

نكاتي كه درباره ارسال يك ايميل تبليغاتي بايد بدانيم.

بازاريابي ايميل يكي از روش هاي برقراري ارتباط با مشتري در زمينهبازاريابي آنلايناست. بازاريابي ايميل در طول چند سال گذشته بسيارپيشرفت داشته است. يك ايميل خوب با داشتن محتواي مناسب مي تواند به اندازه يك ايميل طراحي شده فانتزي تاثير گذار باشد. در حقيقت، صرف نظر از اينكه ايميل هاي بازاريابي شما چقدر جذاب هستند، اگر آنها داراي محتواي مفيد نباشند، دريافت كنندگان ايميل از ارسال پيام شما جلوگيري و شروع به پاك كردن خواهند كرد.

نكاتي كه براي راه اندازي يك فروشگاه اينترنتي بايد بدانيم .

شايد تا به حال اسم فروشگاه آنلاين يا فروشگاه اينترنتي را شنيده باشيد ،در واقع فروشگاه آنلاين به وب سايتي گفته مي شود كه اطلاعات مربوط به يك سري از محصولات را ارائه مي كند و با استفاده از يك اتوماسيون نرم افزاري امكان خريد محصولات را براي شما فراهم مي كند.

نكاتي را كه براي افزايش زمان بازديد، كاربران سايت بايد بدانيم.

امروزه همه طراحان وب بر اين تلاش هستند كه وب سايت هايي را طراحي كنند كه مورد پسند كاربران سايت قرار گيرد و بتوانند بازديد كنندگان سايت را براي مدت زمان طولاني تري در سايت حفظ كنند .

نكاتي كه بايستي در سرعت سايت رعايت كرد و براي افزايش سرعت از آن ها بهره برد.

هدف تمامي موتورهاي جستجوگر فراهم كردن تجربه خوب براي كاربران مي باشد. بارگذاري صفحه سايت با سرعت بالا نقش بزرگي در رتبه بندي موتورهاي جستجوگر دارد و باعث رضايت كاربر همچنين افزايش كاربران وبسايت شما مي شود كه اين يك امتياز براي موتورجستجوي گوگل محسوب مي شود.

نكاتي درباره سئو كلاه سفيد، كلاه سياه و كلاه خاكستري

بهينه‌سازي موتورهاي جستجو (Search Engine Optimization)، يك روند مناسب براي بهتر ديده شدن يك وب سايت يا يك صفحه وب در نتايج طبيعي يك موتور جستجو است. از ديد بازاريابي اينترنتي، «سئو» به چگونگي كاركردن موتورهاي جستجو و اينكه چه چيزي جستجو مي‌شود، و اينكه كاربران چه چيزي سرچ ميكنند و همين‌طوركلمات كليديتايپ شده و اينكه كدام يك از موتورهاي جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار مي‌گيرد را مورد بررسي قرار مي‌دهد.

با مفهوم SEM آشنا شويد وتفاوت آن را با SEO بشناسيد.

تبليغات اينترنتينوعي از تبليغات است كه به دليل ارزاني، ماندگاري زياد و فراگير بودن آن همزمان با رشد ابزارهاي اطلاع‌رساني و روابط عمومي جايگاه خاصي را در بين بازاريابان اينترنتي باز كرده است.

وب هاست چيست و چرا نبايد از وب هاست رايگان استفاده كنيم؟

وب سايت‌ها از مجموعه‌اي از فايلهاي مختلف، مانند: تصاوير، متون و فايلهاي برنامه‌نويسي شده به زبانهاي مختلف و ساير اسناد مربوطه، تشكيل مي‌شود كه به شكلي با هم در ارتباط هستند. حال براي اينكه همه مردم امكان دسترسي به فايلها را داشته باشند، نياز است تا فايلها در كامپيوتري قرار گيرند كه همواره به اينترنت پرسرعت متصل است، به اين كامپيوترها «سرويس دهنده» يا «سرور» مي‌گويند.

ريدايركت چيست و انواع ريدايركت ها كدام است؟

گاهي اوغات مديران يك وب سايت يا وب مستر ها قصد دارند به طور موقت يا دائمي آدرس صفحات خود را تغيير دهند اما نگران اين موضوع هستند كه چه اتفاقي براي رتبه سايت در نتايج جستجو مي افتد يا كاربران چگونه مي توانند از انتقال صفحات به url جديد مطلع شوند.

بازاريابي محتوا چيست و چه تاثيري بر سئو دارد؟

بازاريابي محتوا و استراتژي محتوا ازجمله كلماتي هستند كه امروزه بين مديران سايت يا وب مسترها در حالا گسترش مي باشد. ما قصد داريم در اين مقاله مفهوم بازاريابي محتوا وتاثير آن در سئو را شفاف تر كرده و مسير را براي مطالب ديگر همچون نحوه راه اندازي استراتژي بازاريابي محتوا، هموارتر نماييم.

7 ابزار مهم جهت آناليز رفتار كاربر در صفحات وب سايت

يكي از متمايزترين مسائل بين بازاريابي ديجيتال و بازاريابي سنتي اين است كه در بازاريابي ديجيتال همه چيز قابل اندازه گيري و تجزيه وتحليل مي باشد. در واقع شما مي توانيد آمار و اطلاعات بسيار مفيدي را در زمينه كسب و كار اينترنتي خود بدست بياوريد. اين كار باعث مي شود مسير پيش روي خود را بهتر بشناسيد و اين شناخت تاثير مثبت در كسب و كار شما خواهد داشت.

الگوريتم Google Fredچيست و هدف از ايجاد اين الگوريتم چه بود؟

ممكن است شما هم در اواسط سال 2017 به طور ناگهاني با كاهش ترافيك وبسايت و رتبه خود در نتايج جستجوي گوگل مواجه شده باشيد. در واقع اين كار توسط الگوريتم fredاتفاق افتاد.

چگونه سايت خود را از HTTP به HTTPS انتقال دهيم؟

امروزه سايت هاي مختلفي قصد تغيير از http به https را دارند. براي انجام تغيير بايد عمليات ريدايركت http به https را انجام بدهيد. البته قبلا در مقاله اي در مورد نحوه ريدايركت كردن صحبت كرديم.

چه عواملي را بايد در ساخت لينك هاي داخلي رعايت كنيم تا سبب بهبود سئو سايت شود.

اگر ساختار داخلي سايت شما به گونه اي باشد كه كاربر براي رسيدن به يك پست تازه منتشر شده، 10 كليك را بپيمايد، بايد بگوييم اين كار اشتباه است. پيوند ضعيف فقط تاثير منفي بر روي كاربران شما ندارد بلكه مانع رشد شما در رنكينگ گوگل مي شود. خوشبختانه پيوند داخلي يكي از عوامل SEO است كه به طور 100% تحت كنترل شما مي باشد.

نكاتي درباره Anchor Text و روش هاي بهينه سازي آن ها در سال 2018

كلمات لينك شده در يك وبسايت به موتورهاي جستجو در جهت درك موضوع فعاليت يك وبسايت و تصميم گيري در نحوه قرارگرفتن رتبه وب سايت در نتايج موتورهاي جستجو كمك مي¬كند. موتورهاي جستجو از طريق محتواي موجود در صفحه يا از طريق لينك هايي كه براي صفحات وبسايت خود ساخته ايد، محتواي سايت شما را تشخيص مي دهد. ما قصد داريم در اين مقاله در باره Anchor Text و بهينه سازي آن¬ها كه نمونه اي از لينك ها مي باشد، به طور مفصل صحبت كنيم.

اهميت توليد محتوا، هفت و نيم توصيه مهم و مفيد

در اين مقاله كوتاه سعي بر اين است كه به نكاتي در قالب توصيه هاي مهم كه افراد در توليد محتوا به آنها كمتر توجه مي كنند، اشاره كرده و در مورد آن ها توضيحاتي داده شود. بي شك موارد مهم ديگري هستند كه بايد مورد توجه مخاطبان قرار گيرند اما آنها در اين مقاله كوتاه نمي گنجند. براي دنبال كردن اهداف توليد محتوا آنچه كه به نظر ما مهم مي رسيد آورده شده است.

چند توصيه مهم در مورد كاربرد بازاريابي عصبي (neuro marketing) در بازاريابي محتوايي

انسان در طول تاريخ هميشه خواستار اين بوده است كه بر ذهن و فكر ديگر همنوعان خود تسلط داشته باشد تا بتواند آنها را در جهت منافع خود كنترل كرده و در مسير ارضا اهداف خود هدايت كند. در دنياي مدرن و در بحث بازاريابي هم اين آرزوي ديرين پيگيري شده و مبحثي را به وجود آورده كه آن را نرو ماركتينگ يا بازاريابي عصبي مي نامند. در اين مقاله سعي كرده ايم چند نكته مهم و كاربردي نروماركتينگ را در توليد محتوا مطرح كنيم.

استراتژي اقيانوس آبي(the blue ocean strategy ) و استراتژي هاي آينده

كاشفان اقيانوس آبي در دنياي كسب و كار به دنبال رقابت نيستند. آنها خود را در قالب نيازهاي بكر و روز افزون بشري محك ميزنند و عملكرد خود را در مقياس هايي كه خود به وجود مي آورند اندازه مي گيرند. در واقع تنها رقيب آنها نيازهاي مطرح نشده مشتريانشان و انتظارات به وجود آمده بعد از ارضاي آن نياز هاست . و از سوي ديگر كاشفان اين اقيانوس آبي در حال شكل دهي به پارادايمي جديد هستند كه تمام جنبه هاي كسب و كار را دگرگون خواهد ساخت.

هفت فوت كوزه گري براي تبديل مشتريان به گردشگر وفادار

مطالب زيادي را در مورد جذب گردشگر و مشتري براي آژانس هاي گردشگري مي توانيد بيابيد. اما اكثر آنها به مواردي اشاره مي كنند كه با تغييرات دنياي امروزي همسان نيستند. در مورد انتخاب اين مطالب به اقتضاي زمان و مكان جغرافيايي محل فعاليت خود دقت كنيد. هر مطلبي را به كار نگيريد. اين به هوش سازمان شما ارتباط مستقيم دارد كه چگونه از اين نكات، مطالب درخور و مناسب سازمان خودتان را استخراج كنيد و در عمل نيز آنها را با شيوه هاي اجرايي خود به كار ببريد.قصد ما بيان نكاتي است كه به نظر مي رسد براي همه مفيد باشد.

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي

گرچه برخي از پيشنهاداتي كه در اين جا ذكر مي شود به ظاهر ساده به نظر ميرسند اما همين نكات ساده به شدت مورد بي توجهي قرار مي گيرند . تا آنجا كه هزينه تبليغات و بازاريابي بدون هدف به آژانس هاي گردشگري تحميل مي شود كه دليل آن عدم توجه به همين نكات است. ازسويي خواندن اين مطالب خود نمي تواند تضمين كننده اين باشد كه صاحبان آژانس هاي گردشگري بتوانند فروش خود را ارتقا بخشند بلكه عمل به نكات كليدي متضمن آن خواهد بود.

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي قسمت دوم

با توجه به مقاله پيشين كه در مورد نه نكته از راه هاي جذب مخاطبان و پيشبرد امر فروش صحبت شد لازم ديديم كه اين مقاله را به عنوان بخش دوم و مانند مقاله قبل با ذكر چند نكته مهم براي بازاريابي وفروش ارائه دهيم اميدواريم با توجه به اين نكات روز به روز در كار خود پيشرفت داشته باشيد

9 نكته مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگردي قسمت سوم

اين مقاله سومين بخش از سري نكات مهم و مفيد براي بازاريابي و فروش بهتر در آژانس هاي گردشگري است .به نظر مي رسد بخش سوم به موضوعاتي ديگر خارج از بحث بازاريابي و فروش بپردازد اما توجه داشته باشيد تمامي فعاليت هاي آژانس گردشگري شما بايد منجر به فروش خدمات به مشتريان شما شود. شايد برخي از نكات در اين سري نكات مرتبط با بازاريابي و فروش نباشد اما تامل كنيد و آنها را به كار گيريد تا نتايج را به طور ملموس احساس كنيد.

يازده نكته طلايي افزايش فالـوورها در اينستاگرام براي آژانس هاي گردشگري

امروزه موفقيت آژانس هاي گردشگري بدون حضور آنها در دنياي مجازي امري غير واقعي به نظر مي رسد. در ميان شبكه هاي مجازي داخلي و خارجي ، اينستاگرام يكي از محبوب ترين آنهاست كه امكانات بسياري براي تبليغات و انتشار محتوا در اختيار شما مي گذارد. با توجه به اين امر لازم ديديم نكات طلايي و چكيده مهمي را كه باعث رشد بازديدكنندگان صفحه شما مي شود را ارائه دهيم. بديهي است كه صرفاافزايش فالوورهاي شما باعث فروش بيشتر شما نخواهد شد و فقط اين شانس را به شما مي دهد كه بيشتر ديده شويد.

اهميت وبسايت براي كسب و كارهاي كوچك و متوسط با رويكرد فروش اينترنتي

در اين مقاله مي خواهيم در مورد چگونگي تاثير يك وب سايت بر پيشرفت يك كسب و كار كوچك صحبت كنيم و بر لزوم داشتن يك وب سايت جذاب كه هر كسب و كاري بايد داشته باشد. اين مقاله مقدمه اي بر بحث بزرگتر و با اهميت تري است با اين عنوان كه چرا وب سايت ها بايد كامل و جامع ارائه شوند.

9 توصيه دوستانه براي موفقيت وب سايت هاي آژانس هاي گردشگري

بعد از اين كهكلمات كليديوب سايت خود را انتخاب كرديد ، قبل از نوشتن محتواي خود و شروع كارتان به سه سوال زير پاسخ واضح بدهيد : الف- وب سايت شما در مورد چه چيزي است؟ يا در مورد چه چيزي مي خواهيد صحبت كنيد ؟ ب- هدف وب سايت شما دقيقا چيست ؟ ج- در وبسايتتان متعهد به انجام چه كاري هستيد؟ بعد از جواب دادن به اين سوالات و مشخص كردن مسير خود در ادامه راه هايي را به شما خواهيم گفت كه مي تواند مخاطبان زيادي را به سمت وبسايت شما جذب كند و رتبه سئو سايت شما را ارتقا بخشد

آيا براي توليد محتوا آماده ايد ؟ توليد محتوا آينده بازاريابي ديجيتال

اين روزها همه مي خواهند بدانند كه چگونه مي توانند محصولات خود را به مخاطبان معرفي كنند. بازاريابان مي خواهند بدانند چطور مي توانند در زمان كمتر محصولات شركت خود را به مشتريان بيشتر معرفي كنند ، سخنرانان و كارآفرينان مي خواهند بدانند كه چطور مردم آنها را براي همكاري انتخاب خواهند كرد. اين دغدغه دنياي امروز است، دغدغه جذب مخاطبان امروز براي تبديل به مشتري هاي فردا.

تاثير توليد محتوا بر روي سئو و عوامل موثر بر رتبه بندي وب سايت ها چيست؟

امروزه توليد محتوا به ويژه براي ديدن شدن در دنياي پر هياهوي ديجيتال مورد توجه قرار گرفته است. صاحبان وب سايت ها مي كوشند تا با توليد محتوا چند هدف را با هم دنبال كنند. اولين و مهم ترين آنها ديده شدن در دنياي ديجيتال است .اين مهم به يك بايد تبديل شده است و به نظر مي رسد حتي تا چند سال بعد راهي به جز توليد محتواي ارزشمند براي ديده شدن در دنياي ديجيتال باقي نمي ماند. در اين مقاله سعي داريم به ابعادي از توليد محتوا و ارتباط آن با سئو بپردازيم.

تطبيق محتواي شبكه هاي اجتماعي با فرهنگ كاربران آنها چگونه است؟

انسان هميشه به دنبال استانداردهاي رفتاري براي محيط هاي اجتماعي خود بوده است. چه پيش از به وجود آمدن جوامع مجازي و چه پس از آن ها ، در تلاش براي وضع قوانين و مقررات خود را با چالش بزرگ تعامل با محيط آزموده است. در اين راستا جوامع بشري هميشه به سوي اخلاق و مثبت بودن حركت كرده است. هر چند كه در برخي از اين چالش ها شكست خورده است. در اين مقاله به بررسي فرهنگ هاي اين شبكه هاي اجتماعي خواهيم پرداخت.