پورتال ايده پرداز

معرفي

پورتال چيست ؟
پورتال يا پرتال به درگاهي از مجموعه اطلاعات، سيستم ها، فرم ها و فرايند هاي يك يا چند سازمان/ شركت گفته مي شود كه اطلاعات اين سازمان ها يا بخش هاي يك سازمان ممكن است بطور كلي يا بخشي از آنها مشترك باشد. پورتال ها مي تواند استفاده و كاربرد داخلي از طريق شبكه هاي داخلي يك سازمان داشته باشد و يا در ارتباط با اعضاي عمومي و مردم در تبادل و ارائه اطلاعات باشد.
در اغلب اقات ظاهر و ساختار هاي نهايي پورتال ها مشابه وبسايت ها هستند و به همين دليل است كه اكثرا مفهوم پورتال و وبسايت را اشتباه مي گيرند. همانطور كه اشاره شد، پورتال مفهومي و كاربردي فراتر و گسترده تر نسبت به يك وبسايت دارد و حتي يك پورتال مي تواند بستر چندين وبسايت و نرم افزار براي چندين سازمان باشد.
برخي از ديگر تفاوت هاي مهم پورتال ها و وبسايت ها :
 • پورتال ها اغلب به فعاليت هاي گسترده يك يا چندين سازمان مي پردازد و تمامي اطلاعات آنها را به صورت يك مجموعه اطلاع رساني كامل و در يك محل ارائه مي دهد اما وبسايت ها اغلب داراي اطلاعات محدود و مختص به موضوعي مشخص هستند.
 • پورتال ها به دليل ساختار بنيادي خود، اكثرا قابل توسعه و گسترش هستند اما وب سايت ها حتي از نوع Dynamic آنها، داراي محدوديت هايي مي باشند.
 • پورتال ها نسبت به وبسايت ها مي توانند در ارتباط بيشتري با اعضا و بازديد كنندگان خود باشد. با امكان افزودن انواع نرم افزار ها، ماژول ها، ابزار و فرم ها به پورتال، مي توان با كاربران در محاوره و ارتباط بيشتري بود.
 • انعطاف پذيري در پورتال ها بسيار بيشتر و قوي تر مي باشد. اين انعطاف پذيري از طريق كنترل پنل هاي گسترده پورتال ها امكان پذير است. وبسايت هاي حتي Dynamic كه نيز از كنترل پنل هاي مديريتي بهره مي برند، اما گستره كاربردي آنها نسبت به پنل هاي پورتال ها كمتر مي باشد.
بطور كلي و ساده مي توان گفت كه سازمان ها و يا شركت هايي كه از بخش هاي گوناگون و يا از خدمات گسترده بهره مي برند و نياز دارند از طريق نرم افزار و ماژول هاي آنلاين با اعضا و كاربران در ارتباط باشند و تبادل اطلاعات داشته باشند، قطعا پيشنهاد مي شود از يك پورتال به جاي طراحي چندين سايت و نرم افزار استفاده كنند.
آشنايي با پورتال ايده پرداز :
پورتال ايده پرداز ابزاري جامع براي توليد، پياده سازي و مديريت انواع پايگاه ها و پورتال هاي سازماني، اداري، شركتي و اطلاع رساني است. با داشتن بيش از 100 ماژول گوناگون در انواع زمينه هايي چون خبر، تصوير، اطلاع رساني، جداول اطلاعاتي، ارتباطي، آماري، امنيتي و... ، انعطاف بسيار زيادي در توليد پورتال مورد نظر را ارائه مي دهد.
همچنين با استفاده از ابزار منحصر به فرد در پورتال ايده پرداز، افراد و بخش هاي فني سازمان ها مي توانند بنا بر نياز خود انواع ماژول ها، قالب ها و فرم هاي دلخواه و مورد نياز خود را طراحي و در پورتال پياده سازي نمايند.
با استفاده از فناوري هاي روز و برنامه نويسي بنيادي قدرتمند، تلاش شده است تا تمامي ابزار هاي موجود در مديريت پورتال ساده و در عين حال كاربردي باشد تا حتي كاربران عادي و با دانش فني ابتدايي بتوانند از اغلب ويژگي هاي اين مجموعه كاملا استفاده كنند.
قابل ذكر است كه تمامي بخش هاي پورتال ايده پرداز توسط همين شركت برنامه ريزي، تحليل، طراحي و توليد شده است بنابراين محدوديتي در توسعه يا سفارش سازي هاي اختصاصي در آن بنا بر نياز سازمان هاي بزرگ نخواهد بود.
پورتال ايده پرداز دو جنبه ضروري امنيت و SEO ( سئو – بهينه سازي در موتور هاي جستجو ) سازمان ها را نيز كاملا در نظر گرفته و منطبق بر استاندارد هاي داخلي و جهاني، پورتال را طراحي كرده است. هر كدام از موارد در پورتال ايده پرداز داراي فرم ها، گزارشات و ماژول هاي اختصاصي هستند.
شركت ايده پرداز با پياده سازي پورتال ها و پايگاه هاي اينترنتي براي بيش از 100 مجموعه در عرصه هاي گوناگون دولتي، آموزشي، خبري، گردشگري و... آمادگي پياده سازي پورتال انواع سازمان ها، ادارات و شركت ها در حداقل زمان را دارد.

راه اندازي سامانه

ايده پرداز چه چيزي ارائه مي دهد :
پورتال ايده پرداز به دو صورت قابل ارائه است :
 • بدونطراحي سايت: در اين روش ايده پرداز پورتال خام به همراه ماژول هاي آن را در اختيار سازمان ها و شركت ها قرار مي دهد تا با استفاده از مسئولان فني و يا تيم IT خود، ساختار وبسايت را در آن طراحي، پياده سازي و مديريت نمايند. متخصصين طراحي وب به راحتي مي توانند با با استفاده از پورتال ساختار و فرم سازي نمايند.
 • باطراحي سايت: ايده پرداز در اين روش علاوه بر در اختيار گذاشتن پورتال، به صورت كامل ساختار و وب سايت دفتر را در آن پياده سازي مي نمايد و برگزاري 2 جلسه آموزشي نحوه نگهداري و مديريت آن را به افراد معرفي شده ارائه مي دهد.
سازمان هاي و شركت ها صاحب چه چيزي مي شوند :
بستري جامع و به روز براي طراحي و نگهداري از وبسايت با استفاده از نيرو هاي داخلي خود و با امكان افزايش امكانات و ويژگي هاي خدمات آنلاين خود به صورت اختصاصي. همچنين با استفاده از ابزار سئو و مركز گزارشات، به برنامه ريزي آينده و واحد بازرگاني خود كمك ويژه اي شود.
سازمان هاي و شركت ها نياز به چه امكاناتي دارند :
براي راه اندازي پورتال ايده پرداز امكانات خاصي لازم نيست و تنها داشتن يك سرور اينترنتي ( با حداقل مشخصات اعلام شده از سوي ايده پرداز ) و يك فرد نيمه متخصص براي نگهداري آن، كافي است تا دفاتر از بسياري از ويژگي هاي پورتال بهترين استفاده را داشته باشند.

قابليت ها و مزايا

امكانات پورتال :
 1. ايجاد انواع محتواي متني
 2. مديريت اخبار و آرشيو آنها
 3. انواع گالري تصاوير
 4. امكان انجام نظر سنجي
 5. قرار دادن انواع فايل ها جهت دانلود بازديد كنندگان
 6. بخش پرسش و پاسخ
 7. تصوير روز
 8. آب وهوا
 9. قرار دادن قايل هاي صوتي و تصويري
 10. جستجو
 11. مديريت منو ها
 12. مديريت جدول هاي اطلاعاتي با قابليت جستجو
 13. مديريت ايجاد فرهنگ واژگان
 14. مطالب مناسبتي
 15. امكان اتصال به سيستم هاي يكپارچه
 16. امكان نمايش ساعت به ميلادي،قمري و شمسي
 17. ارائه كنترل پنل جهت مديريت پورتال
 18. امكان تعريف كاربران جهت ورود به مديريت پرتال و امكان تعيين سطوح دسترسي براي هر يك از كاربران
 19. امكان مديريت فضاي هاست از طريق پورتال
 20. امكان ايجاد صفحات متعدد(بدون محدوديت) و تعيين ساختار صفحات(نا محدود)
 21. دسترسي به انواع گزارشات تخصصي براي برنامه ريزي هاي آتي شامل تعداد بازديد كنندگان، زمان مطالعه يك صفحه، بيشترين صفحات بازديد شده، تعداد بازديد بر حسب روز و ....
 22. و ...

پياده سازي و استقرار

پياده سازي پورتال ايده پرداز در 3 گام ذيل صورت مي گيرد :
گام اول :
شناخت نياز ها و گستردگي فعاليت هاي موسسه از مهمترين كار ها مي باشد تا بتوان بر اساس فرايند كاري موسسه و سطوح هر بخش منطبق بر نياز هر كدام از آنها سامانه را در محل نصب و پياده سازي نمود
گام دوم :
با توجه به نياز ها و بخش هاي گوناگون موسسه، پس از نصب نسخه سرور آموزشيار و پياده سازي پايگاه داده اصلي، مرحله نصب و راه اندازي نرم افزار بر سيستم هاي كاربران در بخش هاي مختلف و تعييت حيطه دسترسي آنها آغاز مي شود.
گام سوم :
گام نهايي آموزش و برقراري چند سناريو ثبت نام و اجراي فرايند روزانه موسسه است. در اين مرحله زير نظر كارشناسان پياده سازي ايده پرداز، موسسه در چندين نوبت اقدام به اجراي عمليات عادي خود را در سيستم خواهد كرد تا تمامي بخش ها با امكانات و ماژول هاي گوناگون آشتايي كاملي را پيدا كنند.
پس از پياده سازي سيستم در محل كارفرما و در چارچوب برنامه موافقت شده، مرحله استقرار پايان مي پذيرد و ارتباط ميان كارفرما و شركت ايده پرداز در مرحله پشتيباني دنبال مي شود. تمامي شرايط و مفاد پشتيباني از پيش تعيين شده و در مسير آن حركت خواهد كرد.

آموزش و پشتيباني

شركت ايده پرداز تنها پشتيباني فني سامانه رزرواسيون را بر عهده دارد و پشتيباني هاي گردشگري از جمله بررسي مسائل مسافران، كيفيت خدمات هتل ها، برخي از اشكالات پيش آمده پس از رزرو و اين قبيل موارد توسط كارگزار پشتيباني مي شوند و تمامي مفاد آن در قرارداد ميان آژانس ها و كارگزار پيش بيني شده است.
پشتيباني فني شامل خطاگيري و خطايابي، ميزباني وب و حل مشكلات سيستم ها مي باشد ( خطا از سوي مجري ) . افزودن خدمات جديد به سايت، بازيابي رمز هاي عبور، ورود اطلاعات، امور مربوط بهبهينه سازي سئو، تغيير ساختار سايت و صفحات، خريد و تمديد دامنه ها، امور مربوط به پين هاي بانكي، پيگيري و دريافت نماد اعتماد الكترونيك، اصلاح خطا هاي بوجود آمده توسط كارفرما و ساير موارد مشابه شامل هزينه هاي جانبي خواهد بود.
زمان بندي حل مسائل سيستمي بر اساس جدول ذيل خواهد بود
گروهشـــرحزمـــان
Aخطا هاي جدي نرم افزاري كه باعث ايجاد اختلال در نمايش سايت يا زررو عموم شود و از كار با سيستم جلوگيري نمايد3 روز
Bخطا هاي كوچك نرم افزاري كه در سيستم مشاهده مي شوند اما خطر فوري و جدي در نمايش سايت و رزرو خدمات از سوي عموم ايجاد ننمايد.4 الي 7 روز كاري
Cهر گونه تغيير و يا توسعه سيستمي7 روز كاري جهت بررسي و پس از آن اعلام زمان و هزينه لازم

سوالات متداول

 1. آيا تهيه پورتال شاملطراحي وبسايتهم خواهد بود ؟
  بلي، اگر طرح و ساختار اختصاصي و سفارشي نخواهيد و از ميان طرح هاي پيشنهادي ايده پرداز انتخاب نماييد، هزينه پياده سازي سايت رايگان خواهد بود.
 2. پورتال براي سازمان، موسسه و يا شركن چه تفاوتي با وبسايت خواهد داشت ؟
  وبسايت ها را مي توان تنها براي نمايش خدمات و اطلاع رساني استفاده نمود و ابزار مديريتي و طراحي آنها محدود تر از پورتال ها مي باشند. پورتال ها داراي ويژگي هاي فراتر هستند و براي راه اندازي سامانه هاي خدمات رساني،فرم هاي دريافت اطلاعات، باشگاه مشتريان، مكاتبات و اتوماسيون هاي آنلاين، سيستم هاي فرايند سازي، Seo هاي پيشرفته، خبرگزاري ها و پايگاه هاي ارائه خدمات آنلاين مانند كتابخانه هاي ديجيتال، فروشگاه هاي آنلاين و... نياز است از پورتال برخوردار باشد.
 3. زمان توليد يك پورتال چقدر است ؟
  زمان پياده سازي يك پورتال بسته به نياز هايطراحي سايتدارد. در صورت نداشتن نياز بهطراحي سايت، پورتال در زمان 48 ساعت كاري پياده سازي مي شود و ابزار آن تحويل مسئولان مرتبط سازمان/ شركت مي شود و آموزش ها به تيم فني آنها داده مي شود تا طراحي هاي لازم انجام شود اما در صورت نياز به طراحي، زمان آن پس از تاييد طرح نهايي سايت قابل اعلام خواهد بود.
 4. آيا ابزار پورتال به گونه اي است كه تيم فني يك شركت بتواند بطور كامل با آن كار كنند ؟
  بلي،پورتال ايده پرداز تا كنون در بسياري از مراكز بزرگ و كشوري سالها است در حال اجرا توسط نيرو هاي فني آنها مي باشد و با داشتن بيش از 100 ماژول گوناگون و امكان تعريف ساختار هاي دلخواه و اسكريپت هاي اختصاصي و توليد فرم، اين مجموعه به راحتي توسط تيم هاي فني قابل پياده سازي خواهد بود.
 5. بهينه سازي موتور هاي جستجو و ابزار Seo در پورتال چگونه است ؟
  پورتال ايده پرداز بر پايه استاندارد هاي موتور هاي جستجو طراحي شده است و المان هاي استاندارد مورد نياز آنها را در نظر مي گيرد. علاوه بر ساختار پورتال، ابزاري براي تعريف نام صفحات، نام اجزا، استفاده از ليست هاي كامل به جاي تصاوير و PDF و تعيينكلمات كليديدر سيستم تعبيه شده است. بديهي است براي انجام بهينه سازي هاي تخصصي لازم است از خدمات مستمر seo كه ايده پرداز و يا شركت هاي ديگر ارائه مي دهند استفاده نماييد.
 6. آيا لازم است نيروي هاي فني تخصصي داشته باشيم ؟
  خير، در صورت سفارش وبسايت همراه پورتال به ايده پرداز، براي نگهداري و مديريت روزانه آن نياز به فردي آشنا به علم پايه كامپيوتر و اينترنت است اما در صورت نياز به تغييرات ساختاري و ياطراحي سايت، نياز به فرد متخصص خواهد بود
 7. آيا پورتال گزارش هاي لازم از بازديد ها را مي دهد ؟
  بلي، پورتال با داشتن بيش از 20 گزارش گوناگون در زمينه هاي مختلف، پاسخگوي اين گونه اطلاعات خواهد بود
 8. آيا پورتال محدوديت صفحات و زمان دارد ؟
  خير، در صورت خريد پورتال، مي توانيد به صورت نامحدود صفحه و ماژول ايجاد نماييد ( با توجه به حجم سرور خود ) و محدوديت زماني وجود ندارد.

محصولات سازماني و رسانه ايده پرداز

پورتال ايده پرداز
پورتال ايده پرداز
بستري براي ارائه آنلاين و يا آفلاين خدمات، فرايند ها، فرم ها و يا سيستم هاي سازمان ها كه مديريت، نظارت و نگهداري آنها را كاربران و كاركنان فني و غير فني سازمان ها بتوانند انجام دهند
مديريت خبرگزاري
مديريت خبرگزاري
سامانه مديريت خبرگزاري ايده پرداز، نرم افزاري تخصصي براي توليد، ويرايش، مديريت و انتشار اخبار در انواع وبسايت هاي خبري و خبرگزاري هاي آنلاين است
مديريت كتابخانه آنلاين
مديريت كتابخانه آنلاين
مجموعه مديريت كتابخانه و مقالات الكترونيكي ايده پرداز در راستاي سامان دهي مؤثر ،منظم و سريع مجموعه كتابخانه هاي ديجيتال،پورتال هاي كتابخانه اي،مراكز مقالات و دبيرخانه هاي برگزاري همايش ها طراحي شده است
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت ايده پرداز محفوظ مي باشد.